SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Air Berlin, British Airways i Singapore Airlines chcą kupić PLL LOT

Air Berlin, British Airways i Singapore Airlines są zainteresowane zakupem Polskich Linii Lotniczych LOT. Największe nadzieje wiązane są z tym Air Berlin, bo występują największe synergie i czytelny plan biznesowy, wynika z nieoficjalnych informacji "Pulsu Biznesu".

Według dziennika, wstępne sondowanie potencjalnych inwestorów dla PLL LOT przez Rotschild, który jest doradcą przy transakcji zakończyło się obiecująco.

"Wstępne zainteresowanie podjęciem rozmów wyraziły m.in.: Air Berlin, British Airways i Singapore Airlines. Największe nadzieje wiązane są z tym pierwszym przewoźnikiem, bo występują największe synergie i czytelny plan biznesowy" - podał "PB".

W maju Sejm przyjął ustawę o uchyleniu ustawy o przekształceniu własnościowym PLL LOT. Oznacza to, że Skarb Państwa będzie mógł sprzedać większościowy pakiet akcji polskiego przewoźnika. Uchylenie ustawy ułatwi proces pozyskania inwestora dla PLL LOT.

20 marca 2013 r. PLL LOT złożył w MSP plan restrukturyzacji. Do 20 czerwca br. plan ma zostać przesłany przez spółkę do Komisji Europejskiej, jednak resort skarbu pracuje nad tym, aby stało się to szybciej. Plan restrukturyzacji zawiera m.in. optymalizację siatki połączeń, struktury floty i skorelowanego z tym zatrudnienia. Zakresem planu objęte są także inicjatywy kosztowe i przychodowe, skutkiem, których ma być odzyskanie przez LOT trwałej rentowności i konkurowania na rynku.

 

Dołącz do dyskusji: Air Berlin, British Airways i Singapore Airlines chcą kupić PLL LOT

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Pytanie, może trochę nie na temat: dlaczego kiedy rząd udziela pożyczki LOT-owi, podawane są kwoty w milionach Euro a nie w złotych polskich?
odpowiedź
User
Tom
Singapore Airlines a nie Singapoure Airlines - ktoś tu sie nie przygotował
odpowiedź
User
Ktoś
Jasne - wyprzedać co jeszcze zostało !!! A co z pieniędzmi. Aaaa... będzie jak zawsze?
odpowiedź