SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Airbnb inwestuje w platformę Zeus Living. Będzie prezentować mieszkania na długi wynajem

Serwis Airbnb pośredniczący w wynajmowaniu nieruchomości na krótki okres znalazł się wśród nowych inwestorów w platformę Zeus Living oferującą mieszkania na wynajem długoterminowy. Dzięki nowej rundzie finansowania Zeus Living pozyskał 55 mln dolarów i zwiększył rynkową wycenę do 205 milionów. W aplikacji Airbnb mają się znaleźć oferty pochodzące z Zeus Living.

Article

Zeus Living to amerykańska platforma działająca od 4 lat. Zajmuje się kupowaniem i renowacją mieszkań, a następnie wynajmowaniem ich na dłuższe okresy (przynajmniej 30 dni) głównie pracownikom firm znajdujących się w delegacjach.

Oferta Zeus Living jest na razie dostępna jedynie w kilku wybranych miastach w USA. Firma podaje, że w ostatnim roku zwiększyła swoje przychody o 300 proc. i obecnie wpływy są na poziomie 100 mln dol. W Zeus Living pracuje 250 osób zarządzających ponad 2 tys. nieruchomości. Do tej pory z platformy skorzystało z górą 27 tys. rezydentów, którzy spędzili w wynajmowanych mieszkaniach ponad 650 tys. nocy.

Do tej pory Zeus Living w dwóch rundach finansowania pozyskała w sumie 14 mln dol., teraz zaś zakończyła kolejną rundę z kwotą 55 mln dol. na koncie. Jednocześnie rynkowa wartość spółki wzrosła do kwoty 205 mln dol.

Wśród obecnych inwestorów w Zeus Living znalazła się także platforma Airbnb zajmująca się na całym świecie pośrednictwem w wynajmie mieszkań i domów na krótki okres, serwis działa również w Polsce.

Nie podano dokładnej wysokości finansowania ze strony Airbnb. Wiadomo jednak, że w ramach umowy oferty Zeus Living pojawią się w amerykańskiej wersji aplikacji Airbnb, co może znacząco zwiększyć liczbę klientów tego serwisu. Z drugiej strony Airbnb może skorzystać na partnerstwie z Zeus Living poszerzając swoją ofertę o możliwość wynajmowania nieruchomości na dłuższy okres.

W I kwartale 2019 roku platforma Airbnb osiągnęła globalne przychody z rezerwacji w wysokości 9,4 mld dolarów - wynika z nieoficjalnych informacji. Na koniec marca spółka dysponowała kapitałem gotówkowym w kwocie 3,5 mld dolarów, firma szykuje się do wejścia na giełdę w pierwszej połowie 2020 roku.

Dołącz do dyskusji: Airbnb inwestuje w platformę Zeus Living. Będzie prezentować mieszkania na długi wynajem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl