SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akademia Telewizyjna pozbawiła Andrew Cuomo nagrody Emmy

Międzynarodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych odebrała we wtorek byłemu gubernatorowi stanu Nowy Jork Andrew Cuomo przyznawana przez nią nagrodę Emmy. Cuomo otrzymał ją w ub. roku za programy poświęcone batalii z pandemią koronawirusa.

Article

Cuomo relacjonował codziennie przebieg walki z wirusem, głównie w stanie Nowy Jork, z udziałem współpracowników oraz ekspertów. Były transmitowane na cały kraj, oglądały je miliony widzów i przysporzyły mu popularności.

Oskarżenia o molestowanie seksualne

Akademia motywowała decyzję o pozbawieniu byłego gubernatora wyróżnienia zarzutami 11 kobiet oskarżającymi go o to, że molestował je seksualnie. Zarzuty zostały zawarte m.in. w raporcie prokurator generalnej Nowego Jorku Letitii James.

"Międzynarodowa Akademia ogłosiła dzisiaj, że w świetle raportu nowojorskiej prokurator generalnej i późniejszej rezygnacji Andrew Cuomo z funkcji gubernatora, unieważnia jego specjalną Międzynarodową Nagrodę Emmy 2020. Jego nazwisko i wszelkie odniesienia dotyczące otrzymania przez niego nagrody zostaną wyeliminowane z materiałów Międzynarodowej Akademii" – głosi oświadczenie.

Akademia której członkami są osobistości świata mediów i rozrywki z ponad 60 krajów i 500 firm powiadomiła o swojej decyzji w kilka godzin po przejęciu władzy w stanie Nowy Jork przez gubernator Kathy Hochul.

Nagrodę, tzw. Founders Award, otrzymuje osoba lub organizacja, która "przekracza granice kulturowe, aby poruszyć nasze człowieczeństwo". Cuomo dostał ją podczas transmitowanej na żywo ceremonii w listopadzie minionego roku.

Kiedy Akademia przyznawała Cuomo nagrodę podkreślała m.in., że w 111 codziennych odcinkach skutecznie tworzył programy telewizyjne, z postaciami, fabułą oraz opowieściami o sukcesach i porażkach w walce z pandemią.

Wcześniejszymi laureatami nagrody byli m.in. gwiazda telewizyjna Oprah Winfrey, b. wiceprezydent Al Gore oraz reżyser Steven Spielberg.

W 2017 roku akademia cofnęła swoją decyzję o przyznaniu Founders Award aktorowi Kevinowi Spacey po tym, jak został oskarżony o molestowanie seksualne.

Dołącz do dyskusji: Akademia Telewizyjna pozbawiła Andrew Cuomo nagrody Emmy

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Czyli tamte jego relacje nadal "przekraczają granice kulturowe, aby poruszyć nasze człowieczeństwo"? Czy już nie "przekraczają granic kulturowch, aby poruszyć nasze człowieczeństwo"? Już straciły swoją wartość? Ciekawe czy gdyby jakiś naukowiec dostał Nobla a później ktoś oskarżył go o molestowanie to odebrano by mu nagrodę za jego odkrycia? A same odkrycia wyrzucono do kosza i przestano z nich korzystać?
odpowiedź
User
dan_
Michaelowi Jacksonowi i innym... też zostaną odebrane nagrody? Artysta otrzymał nagrodę, za dzieło, którego dokonał. Oddzielmy sferę artystyczną od prywatnej.
odpowiedź
User
Siptas
Ja bym się przyjrzał członkom akademii. Bardzo uważnie.
Bo jeśli któryś z nich w młodości... np. prześladował kolegów w szkole, albo palił trawkę, to chyba teraz powinien podać się do dymisji i wykreślić swoje nazwisko.
odpowiedź