SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcja na rzecz humanitarnego traktowania koni

Partnerska inicjatywa Rowland Communications i Fundacji Pegasus

Rowland Communications oraz Fundacja PEGASUS wspólnie poprowadzą ogólnopolską akcję społeczną na rzecz humanitarnego traktowania koni w Polsce. Do współpracy przy realizacji non-profitowej kampanii zaproszone zostały właściwe w tym zakresie instytucje administracji publicznej oraz przedstawiciele mediów.

Program zostanie zrealizowany w kilku etapach. Pierwsze działania będą miały charakter informacyjno-edukacyjny w zakresie pozytywnych i humanitarnych relacji człowiek - środowisko. Kolejne będą działaniami prewencyjnymi i interwencyjnymi podejmowanymi wobec przedsiębiorców, którzy są odpowiedzialni za tragiczna sytuację koni w Polsce.

- Edukacyjny wymiar prowadzonych działań będzie polegał na pokazywaniu, przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak wiele mają sobie nawzajem do ofiarowania ludzie i zwierzęta, oraz że zwierzęta, a w tym przypadku konie, odegrały nieocenioną rolę w rozwoju cywilizacji i od wieków towarzyszyły człowiekowi na różnych etapach życia. - mówi Joanna Bochniarz-Urbańska, założycielka i prezes Fundacji PEGASUS. - W tym celu podejmujemy współpracę ze szkołami, domami dziecka oraz placówkami szkolno-wychowawczymi, gdzie prowadzimy zajęcia edukacyjno-wychowawcze. W tworzonych przez Fundację Pegasus ośrodkach będziemy organizować cykliczne zajęcia z hipoterapii oraz edukacji ekologicznej dla dzieci" - dodaje.

Ogólnopolska akcja na rzecz humanitarnego traktowania koni będzie miała również charakter interwencyjny. - Jeśli w Polsce niemożliwe jest wprowadzenie zakazu transportu koni na rzeź, będziemy walczyć o zapewnienie zwierzętom godnych warunków transportu - mówi Agata Gawrońska, założycielka i wiceprezes Fundacji PEGASUS. - Podejmiemy działania, które wymuszą na przewoźnikach respektowanie przepisów polskiego i europejskiego prawa - dodaje.

Kompleksową obsługę ogólnopolskiej akcji w zakresie komunikacji zapewni Rowland Communications. - Od wielu lat jesteśmy partnerem kampanii społecznych. Według nas każda firma oprócz realizacji swoich biznesowych celów, powinna podejmować działania na rzecz innych, tych którzy tego potrzebują - mówi Agata Tyszkiewicz, Dyrektor Generalny Rowland Communications. - Wspólna inicjatywa Rowland Communications i Fundacji Pegasus to nie tylko działania, które mają zapewnić humanitarne traktowanie koni w Polsce. Naszym celem jest również zmiana ludzkich postaw - uświadomienie społeczeństwu, że kontakt ze zwierzętami uwrażliwia i pomaga kształtować naszą osobowość - dodaje.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Akcja na rzecz humanitarnego traktowania koni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl