SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcje JSW tylko o 3,3 proc. podrożały na debiucie na GPW

Kurs akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wzrósł o 3,3% do 140,5 zł za akcję na jej debiucie na GPW. Według prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego akcje JSW jeszcze w tym roku mogą wejść do indeksu WIG20.

Oferta publiczna składała się z akcji sprzedawanych przez Skarb Państwa (do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B), które stanowią (przy uwzględnieniu emisji akcji serii C i D) 33,1% kapitału zakładowego JSW.

Zapisy na akcje JSW złożyło łącznie ponad 168 tys. inwestorów indywidualnych, w tym blisko 7 tys. osób uprawnionych. W księdze popytu deklaracje złożyło ponad 200 inwestorów instytucjonalnych.

Około 43% akcji oferowanych trafi do polskich inwestorów instytucjonalnych, w szczególności do otwartych funduszy emerytalnych i funduszy inwestycyjnych. Około 30% akcji oferowanych trafi do inwestorów zagranicznych m.in. z Wielkiej Brytanii, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także państw Bliskiego Wschodu.

Ostateczna cena sprzedaży w ofercie publicznej producenta węgla została ustalona na 136 zł za jedną akcję. Wartość oferty wyniosła blisko 5,4 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Akcje JSW tylko o 3,3 proc. podrożały na debiucie na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl