SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktorka z "Wielkiej wody" w kampanii Greenpeace apeluje o utworzenie parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry

Agnieszka Żulewska - odtwórczyni głównej roli w bijącym rekordy popularności serialu "Wielka Woda" serwisu Netflix - została ambasadorką kampanii Greenpeace i wraz z organizacją apeluje o utworzenie parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry.

Greenpeace Polska wraz z Agnieszką Żulewską apelują do premiera Mateusza Morawieckiego o pilne działania, które pomogą odbudować życie w rzece, w tym utworzenie w Dolinie Dolnej Odry parku narodowego.

Park narodowy powinien być częścią szeroko zakrojonego programu, który pomoże rzece się odrodzić i pozwoli uniknąć podobnych katastrof w przyszłości. Agnieszka Żulewska, ostatnio znana z hitu Netfliksa "Wieka woda", wystąpiła w krótkim filmie, w którym apeluje do premiera o ochronę drugiej największej rzeki w kraju.

- To najlepsze co możemy zrobić dla Odry, której ekosystem został tak dotkliwie zniszczony w wyniku sierpniowej katastrofy. Naturalna żywa rzeka zdecydowanie lepiej będzie się bronić przed podobnymi zagrożeniami w przyszłości. Dolina Dolnej Odry to jeden z najcenniejszych przyrodniczo fragmentów rzeki. Żyje tu ponad 250 gatunków ptaków, w tym zagrożona wyginięciem wodniczka. Utworzenie tu parku narodowego było planowane już 30 lat temu, ale wciąż tego parku nie ma. Taka forma ochrony pozwoliłaby skiutecznie ratować naszą piękną przyrodę, którą niestety z każdym dniem tracimy - mówi Marta Gregorczyk z Greenpeace.

Apel można podpisać na stronie chronmyodre.pl.

Dołącz do dyskusji: Aktorka z "Wielkiej wody" w kampanii Greenpeace apeluje o utworzenie parku narodowego w Dolinie Dolnej Odry

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Flesz
Ciekawe gdzie było GP jak ścieki z Czajki leciały do Wisły
odpowiedź
User
Mordo Siuris
Ciekawe gdzie było GP jak ścieki z Czajki leciały do Wisły


Za czasów Lecha K. przed modernizacją i rozbudową oczyszczalni?
odpowiedź
User
Alu
Komediantka Żulewska za pieniądze odtworzy bardzo wiele. To fakt.
odpowiedź