SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktorzy i reżyserzy filmowi najpopularniejsi w Polsce

Andrzej Wajda, Bogusław Linda i Joanna Brodzik z Polski, a Steven Spielberg, Brad Pitt i Angelina Jolie z zagranicy – to reżyserzy i aktorzy najpopularniejsi w naszym kraju. Poniżej pełne zestawienie najbardziej znanych twórców filmowych na podstawie badania Ipsos.

Zdecydowanie najpopularniejszym reżyserem filmowym w Polsce jest Steven Spielberg, którego wskazuje co trzeci respondent. Tymczasem najbardziej znanych polskich twórców – Andrzeja Wajdę i Juliusza Machulskiego wymienia po niespełna 30 proc. ankietowanych. 

Wśród aktorów zdecydowanie najpopularniejszy jest Brad Pitt, którego wskazuje prawie co czwarty badany. Po nieco mniej niż 20 proc. respondentów wymienia Toma Cruise’a i Roberta de Niro oraz – z polskich aktorów – Bogusława Lindę, Borysa Szyca i Piotra Adamczyka.

Natomiast najbardziej znaną aktorką w Polsce jest Angelina Jolie, a minimalnie mniejszą popularnością cieszą się Joanna Brodzik, Julia Roberts i Sandra Bullock.

Badanie popularności polskich i zagranicznych reżyserów i aktorów zostało przeprowadzone w ramach badania „Orange: Preferencje kinowe Polaków”, które zrealizował instytut Ipsos. Część ilościowa objęła w lutym br. 12 diad (wywiadów z 2 respondentami), 9 indywidualnych wywiadów pogłębionych oraz 6 zogniskowanych wywiadów typu affinity group wśród osób z Warszawy, Trójmiasta i Wrocławia uczęszczających do kina minimum 2 razy w miesiącu, przywiązujących do tego duże znaczenie i mające wiele do powiedzenia na ten temat. Natomiast część ilościową zrealizowano w marcu br. na losowo-kwotowej grupie 600 Polaków żyjących w miastach i chodzących do kina minimum 2 razy w roku.

Dołącz do dyskusji: Aktorzy i reżyserzy filmowi najpopularniejsi w Polsce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
tylko dicaprio!!!
odpowiedź
User
pedr
"Część ilościowa objęła w lutym br. 12 diad (...) Natomiast część ilościową zrealizowano w marcu br. na losowo-kwotowej grupie 600 Polaków (...)". Mały błąd, a cieszy ;)
A tak ciut bardziej na serio - jakie było pytanie? Bo można się domyślać co najmniej poniższych - różnych znaczeniowo - opcji:
- Jakich znasz reżyserów? (ewentualnie: których z niżej wymienionych)
- Których reżyserów (filmy) lubisz? (ewentualnie: których z niżej wymienionych)
- Kto wg ciebie jest najpopularniejszym reżyserem w Polsce (to już trochę głupie by było, ale się zdarza, np. przed wyborami)
29% Polaków zna nazwisko "Wajda" czy 29% Polaków lubi Wajdę?
odpowiedź
User
ale On
Teraz spróbujcie sobie wyobrazić ze nie ma Ameryki...
------------------------------------------------------------
http://www.dobryscenariusz.blogspot.com/
odpowiedź