SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywa OFE wzrosły do 242,7 mld zł. ING przed Aviva

Wartość środków zgromadzonych w otwartych funduszy emerytalnych (OFE) zwiększyła się o 1,7 mld zł, tj. o 0,7%, do poziomu 242,7 mld zł na koniec lipca, podały Analizy Online. Od początku roku wartość aktywów OFE wzrosła o ponad 18,0 mld zł.

"Do wzrostu wartości aktywów w ostatnim miesiącu przyczyniły się: dodatni wynik z zarządzania, jak i kolejny napływ środków z ZUS. Dodatni wynik z zarządzania powiększył wartość drugofilarowych środków o +0,4%, czyli o ponad +1 mld zł. Zarządzający wypracowali dodatni wynik głównie dzięki korzystnej koniunkturze na rynku długu. Indeks obligacji skarbowych IROS w ciągu ostatniego miesiąca wzrósł aż o +1,5%" - głosi raport.

Negatywny wpływ na wyniki funduszy miała natomiast słaba koniunktura na GPW, dodali analitycy. Indeks szerokiego rynku (WIG) stracił w ciągu miesiąca -1,6%. Najwięcej stracił indeks dużych spółek WIG20 (-3,9%), podczas gdy indeksy małych i średnich spółek spadły odpowiednio o -1,9% oraz -2,8%.

W nieco mniejszym stopniu do wzrostu wartości zarządzanych środków przyczynił się dopływ środków z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który wyniósł w minionym miesiącu +0,67 mld zł, poinformowały Analizy Online.

W lipcu br. aktywa wszystkich otwartych funduszy emerytalnych zwiększyły swą wartość. Najwyższą dynamikę zmian wynoszącą +1,02% zanotowało Nordea OFE, podano także.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktywa OFE wzrosły do 242,7 mld zł. ING przed Aviva

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl