SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aktywa TFI spadły, ale nadal sięgają ponad 100 mld zł

Wartość aktywów zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych spadła o około 2,6% na koniec maja. Jednak mimo zniżki środki zarządzane przez TFI utrzymały swoją wartość powyżej granicy 100 mld zł, wynika z szacunków Analiz Online, firmy monitorującej rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Aktywa TFI spadły, ale nadal sięgają ponad 100 mld zł

Według szacunków, maj to jednocześnie kolejny miesiąc, w którym saldo wpłat do funduszy przewyższyło wartość środków wycofywanych z nich przez klientów.

"Majowy bilans to ponad +600 mln zł, co wydłużyło serię pozytywnego trendu do 13 miesięcy. Wprawdzie wynik maja jest gorszy niż średnia z ostatnich miesięcy, to jednak dodatnie saldo jest sukcesem. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę zawirowania na światowych rynkach kapitałowych, które doprowadziły do gwałtownych spadków cen akcji na warszawskiej i światowych giełdach" - podano w komunikacie.

Liderem w zakresie pozyskanych nowych środków nadal pozostały fundusze pieniężne oraz dłużne, choć ubiegły miesiąc przyniósł również dodatni bilans w grupie funduszy akcji polskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aktywa TFI spadły, ale nadal sięgają ponad 100 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl