SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Unilever szuka nowego dyrektora generalnego

Koncern Unilever, właściciel takich marek, jak Domestos, Rama, Cif, Dove czy Axe rozpoczyna poszukiwania nowego dyrektora generalnego. Obecny - Alan Jope - poinformował, że w przyszłym roku odchodzi na emeryturę.

Alan Jope Article

Obecnie dyrektorem generalnym koncernu Unilever jest Alan Jope. Stanowisko to zajmuje od 2019 roku. Menadżer poinformował zarząd spółki, że zamierza odejść na emeryturę pod koniec 2023 roku. Do tego czasu zamierza wciąż koncentrować się na realizacji obecnej strategii i wzroście firmy.

Spółka już zaczęła poszukiwania jego następcy. Będzie rozpatrywać kandydatów zarówno spośród pracowników Unilevera, jak i wśród osób z zewnątrz. 

Prezes koncernu,Nils Andersen powiedział, że pod kierownictwem Alana Jope firma zrealizowała wiele istotnych zmian w strategii, strukturze i organizacji, które zapewniają jej silną pozycję. Zapewnił, że działania te będą kontynuowane.

Alan Jope pracuje w Unileverze od 1985 roku. Przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego był prezesem działu Beauty&Wellbeing i Personal Care. Pracował też przez kilkanaście lat w oddziale firmy w Ameryce Północnej oraz w Azji.

W ostatnim czasie - w wyniku nacisku akcjonariuszy - Jope rozpoczął restrukturyzację w firmie, m.in. poprzez zwolnienie ok. 1500 osób oraz zmniejszenie portfolio produktów.

Dołącz do dyskusji: Unilever szuka nowego dyrektora generalnego

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lok
Obajtek
0 0
odpowiedź
User
designer
Obajtek
XD
0 0
odpowiedź