SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Albert Dreger na czele Rady Nadzorczej Polskiego Radia

Na wczorajszym posiedzeniu Albert Dreger został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Polskiego Radia.

Article

Albert Dreger został powołany do Rady Nadzorczej publicznego radia w ubiegłym tygodniu. Rada Mediów Narodowych wybrała go głosami członków z PiS: przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego, Joanny Lichockiej oraz Elżbiety Kruk.

Albert Dreger prowadzi własną kancelarię adwokacką w Warszawie.

Wybory odbyły się z uwagi na to, że dotychczasowy szef Rady Nadzorczej, Andrzej Rogoyski, został prezesem Polskiego Radia.

W radzie nadzorczej nadawcy zasiadają także Grzegorz Kłoczko i Maciej Rodowicz.

Polskie Radio ze spadkami słuchalności

Rozgłośnie publicznego radia z miesiąca na miesiąc notują coraz niższą słuchalność (za Radio Track Millward Brown). W najnowszym badaniu na czwarte miejsce w zestawieniu stacji spadła Jedynka - jej udział poszedł w dół o 1,4 pkt. proc. do 6,3 proc. Tym samym PR 1 zanotował najniższy wynik słuchalności w historii nadawania. Piąte miejsce zajęła Trójka z wynikiem na poziomie 5,6 proc. W najnowszej fali udział PR 3 poszedł w dół o 0,9 pkt. proc. - to również jeden z najgorszych wyników w historii.

Polskie Radio ze wzrostem wpływów i zysku

W 2017 roku Polskie Radio zanotowało 297,92 mln złotych przychodów oraz zysk netto przekraczający 2,79 mln. Przychody PR wzrosły rok do roku o 3,1 proc. osiągając kwotę ponad 297,92 mln zł. Z kolei zysk netto nadawcy w raportowanym okresie osiągnął poziom ponad 2,79 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 13,06 proc.

Największy udział (64,93 proc.) w przychodach stanowiły wpływy z abonamentu oraz rekompensaty z KRRiT, które wzrosły nieznacznie w porównaniu z rokiem 2016 (64,33 proc.) i zamknęły się kwotą przekraczającą 193,44 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Albert Dreger na czele Rady Nadzorczej Polskiego Radia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Kolega Rogoyskiego.
odpowiedź
User
mechanik
Polskie Radio powoli zamienia się w kancelarię adwokacką. Ciekawe czyje interesy będzie reprezentować?
Już dawno twierdziłem, że w miarę zaostrzania się walki politycznej zacznie dochodzić do (dys)funkcjonalnej entropii i wszystko jedno kto stanie u steru firmy. Może wojskowy za jakiś czas? Oglądam coraz dziwniejsze postaci na korytarzach Radia.
Przypominam, że ludzie mają coraz mniej wyraźne poglądy, konformizm wypisany na tarczach, za to "ambicję" i parcie na kasę niebotyczne, przy coraz mniejszych zdolnościach zawodowych i chęci do pracy - tu leży klucz wyjaśniający zaistniałą od lat sytuację w Radiu. I nie tylko w Radiu...
odpowiedź
User
zuza
Polskie Radio powoli zamienia się w kancelarię adwokacką.

Może przynajmniej zwalniać i zatrudniać będą zgodnie z prawem ?
odpowiedź