SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel i OTE na igrzyska

Alcatel i OTE współpracują przy obsłudze Igrzysk Olimpijskich 2004

Alcatel będzie głównym dostawcą zaawansowanego sprzętu telekomunikacyjnego do rozbudowy infrastruktury sieciowej greckiego operatora firmy OTE, któremu zlecono kompleksową obsługę telekomunikacyjną najbliższej Olimpiady w Atenach. Kontrakt ten jest wynikiem realizowanej ostatnio przez grupę OTE rozbudowy sieci i ma zapewnić jej pełną gotowość na zbliżające się Igrzyska.

Głównym zadaniem grupy OTE jest zagwarantowanie dostępności i wysokiej jakości zaawansowanych usług transmisji głosu, danych i multimediów zarówno dla potrzeb lokalnych jak i międzynarodowych. Począwszy od 13 sierpnia, to jest od uroczystego otwarcia Olimpiady, Ateny staną się centrum jednego z najważniejszych wydarzeń na całym świecie, a przez następne dwa tygodnie natężenie ruchu przychodzącego i wychodzącego w ateńskich sieciach komunikacyjnych oraz w sąsiednich regionach znacznie wzrośnie.

Dziennikarze oraz stacje obsługujące medialnie Igrzyska będą potrzebowali najnowocześniejszych technologii, które umożliwią im szybką i efektywną transmisję multimedialną z wykorzystaniem różnych sieci i urządzeń. Na potrzeby kontraktu Alcatel wdrożył pełny zakres zaawansowanych systemów, w tym naziemne i podmorskie optyczne sieci transportowe, wielousługowe platformy sieciowe do transmisji danych, szerokopasmowe sieci dostępowe w technologii DSL, mikrofalowe systemy radiowe i centrale abonenckie IP. Ponadto Alcatel zapewnia pełny wachlarz usług serwisowych i doradczych wymaganych przy tak złożonym projekcie.

W rozwiązaniu Alcatela na potrzeby infrastruktury OTE do obsługi Olimpiady znalazły się między innymi: multiplekser Alcatel 1686 WM do zastosowań naziemnych, multiplekser Alcatel 1640 WM do zastosowań podmorskich bez regeneratorów, koncentrator Alcatel 7300 ASAM (dostęp szerokopasmowy DSL), platforma wielousługowa Alcatel 7470 MSP, szerokopasmowy bezprzewodowy system dostępowy Alcatel 7390 LMDS, serwer komunikacyjny Alcatel OmniPCX Enterprise do komunikacji IP, urządzenia radiowe SDH i PDH Alcatel 9400 UX/LX i Alcatel 9600 USY/LSY.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel i OTE na igrzyska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl