SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alcatel-Lucent Enterprise stawia na podejście wertykalne, chmurę i usługi profesjonalne

Firma Alcatel-Lucent Enterprise (ALE) wprowadza nową strategię regionalną, skupioną na podejściu wertykalnym, chmurze oraz profesjonalnych usługach.

W ramach nowej strategii, ALE tworzy cztery regionalne organizacje sprzedaży, które skupią się na określonych segmentach rynku, aby poprzez wertykalizację zapewnić partnerom oraz klientom szybszą zmianę w kierunku wdrożenia nowych modeli biznesowych.

Każda z nowo powstałych regionalnych organizacji - Europe North, Europe South, Asia-Pacific i North America - będzie mieć własny, wyspecjalizowany zespół, który ma usprawnić sprzedaż produktów i świadczenie profesjonalnych usług. Będą one realizować strategię opracowaną dla konkretnej branży, obejmującą sprzedaż i obsługę kanałów sprzedaży oraz wdrażanie rozwiązań chmurowych.

W ramach czterech regionalnych organizacji sprzedaży ALE rozszerzy swój model branżowy, który dotychczas stosował w hotelarstwie, na sektory służby zdrowia, edukacji, administracji publicznej i transportu. Podejście wertykalne oparte jest na zindywidualizowanych rozwiązaniach, zintegrowanych z procesami biznesowymi typowymi dla danej branży i odpowiada na zwiększone zapotrzebowania na systemy komunikacyjne w dobie internetu rzeczy. Ma to ułatwić firmom wykorzystanie nowych możliwości biznesowych i obniżenie kosztów działalności, a ponadto uprościć pracę pracowników działów informatycznych.

Do ALE jako szef nowego regionu Europe North, w skład którego wchodzą kraje Europy Północnej, Centralnej oraz Wschodniej, a także Rosja i Izrael, dołącza Rukmini Glanard. Wnosi ona do firmy ponad 17 lat doświadczenia zdobytego w przedsiębiorstwach ICT o globalnym zasięgu, gdzie pełniła funkcje kierownicze, m.in. w Orange Business Services oraz Sita.

ALE oferuje rozwiązania sieciowe i komunikacyjne instalowanych u klienta (ang. Customer Premises Equipment - CPE) oraz rozwiązania chmurowe udostępniane na żądanie, z opłatą uzależnioną od wykorzystania, takie jak Alcatel-Lucent Rainbow, OpenTouch Enterprise Cloud i Network On Demand. Firmowe technologie umożliwiają przenoszenie środowisk informatycznych do chmury, a ponadto chronią inwestycje. Są przeznaczone dla przedsiębiorstw o różnych wymaganiach oraz dostosowane do potrzeb konkretnych branż i klientów.

W związku z rozszerzaniem działalności w zakresie rozwiązań wertykalnych i chmurowych ALE rozbudowuje również kanał partnerski. W ramach nowego programu partnerzy uzyskają specjalistyczne porady, szkolenia i możliwości zwiększenia przychodów, m.in. poprzez wprowadzane przez ALE nowe modele biznesowe, z opłatami uzależnionymi od faktycznego wykorzystania.

Dołącz do dyskusji: Alcatel-Lucent Enterprise stawia na podejście wertykalne, chmurę i usługi profesjonalne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl