SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alcatel-Lucent przejmuje OpenPlug

Firma Alcatel-Lucent poinformowała o przejęciu spółki OpenPlug - dostawcy narzędzi programistycznych do tworzenia aplikacji mobilnych. Warunki kontraktu nie zostały ujawnione.

Alcatel-Lucent przejmuje OpenPlug

Dzięki przejęciu Alcatel-Lucent będzie mógł w ramach zintegrowanego pakietu narzędzi programistycznych dostarczyć platformę, na której programista może stworzyć aplikację raz, a następnie przekształcać ją tak, aby mogła działać w każdym z pięciu najważniejszych mobilnych systemów operacyjnych (iPhone, Android, Symbian, Windows Mobile, Linux).

Funkcje OpenPlug będą mogły teraz zostać udostępnione przez jej nowego właściciela usługodawcom, przedsiębiorstwom i programistom, aby umożliwić im łatwe tworzenie i wdrażanie w rekordowym czasie aplikacji działających na różnych urządzeniach mobilnych i w środowiskach różnych usługodawców. W rezultacie z aplikacji, które wcześniej były dostępne tylko na bardziej zaawansowanych urządzeniach, takich jak smartfony, będą mogli korzystać użytkownicy wszystkich urządzeń mobilnych. Zdaniem Alcatel-Lucent, stwarza to nowe możliwości na rynkach rozwijających się, gdzie sprzedawanych jest najwięcej niedrogich telefonów komórkowych.

"Możliwość dostarczenia większej liczby aplikacji na różne urządzenia ułatwia usługodawcom rozszerzenie oferty ich sklepów z aplikacjami i zwiększenie korzyści dla klientów. Usługodawcy zwykle oferują swoim abonentom wiele urządzeń mobilnych. Oprogramowanie OpenPlug umożliwi im nawet pięciokrotnie szybsze wprowadzanie nowych produktów na rynek dzięki łatwemu dostosowywaniu aplikacji do wszystkich oferowanych urządzeń. Dotyczy to nie tylko rozwiązań mobilnych. Zastosowanie nowych narzędzi programistycznych można rozszerzyć na programowanie aplikacji dla dekoderów telewizji internetowej, konsol do gier, a nawet systemów samochodowych LTE Connected Car" - powiedziała Laura Merling, wiceprezes ds. globalnej strategii programistycznej w firmie Alcatel-Lucent.

Zestaw narzędzi OpenPlug zostanie wbudowany w platformę programowania Developer Platform i usługi Open API Service firmy Alcatel-Lucent.

To już drugie przejęcie dokonane przez Alcatel-Lucent w ciągu ostatnich trzech miesięcy celem rozszerzenia środowiska tworzenia aplikacji. W czerwcu kupił on firmę ProgrammableWeb — agregatora interfejsów programistycznych API dla branży technologicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alcatel-Lucent przejmuje OpenPlug

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl