SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Farmer Aldik w kampanii sklepów Aldi

Sieć sklepów Aldi startuje z kampanią strategiczną, na potrzeby której powołała do życia Farmera Aldika. Głównym celem tych działań jest podkreślenie wysokiej jakości oraz świeżości warzyw i owoców w sklepach sieci. 

W reklamach połączono świat rzeczywisty z bajkową animacją. Pokazano w nich Farmera w roli eksperta zatrudnionego w Aldi na stanowisku „Starszy Opiekun Świeżości Owoców i Warzyw”. To postać stworzona z włóczki i filcu, co – jak sam podkreśla – sprawia, że ciągle może się w swojej pracy rozwijać. Jego znakiem rozpoznawczym jest farmerski strój i słomkowy kapelusz, błękitne oczy oraz bujna włóczkowa broda. 

Farmer Aldik ma za wspólnie z ekspertami Aldi czuwać nad wysoką jakością warzyw i owoców w sklepach sieci, dlatego m.in. przytula jabłka, sprawdza świeżość brokułów, kołysze do snu maliny czy dumnie maszeruje, wołając do pomidorów, by się czerwieniły. 

- Wysoka jakość produktów jest jednym z naszych priorytetów, który traktujemy jako wyróżnik Aldi na rynku. Od lat stawiamy na świeżość. Kolejnym krokiem jest dedykowana temu tematowi kampania marketingowa, która w oryginalny sposób podkreśla świeżość naszych warzyw i owoców. W tym celu wykreowaliśmy zupełnie nową postać, która łączy w sobie profesjonalizm z poczuciem humoru i jest swoistą metaforą naszych działań skupionych wokół codziennej kontroli warzyw i owoców, wyboru certyfikatowych dostawców oraz kontroli świeżości w naszych sklepach. Mamy nadzieję, że Farmer Aldik spotka się z ciepłym przyjęciem naszych klientów, którzy polubią go tak bardzo, jak my go lubimy, a cała kampania sprawi, że nasi klienci jeszcze chętniej będą sięgać po owoce i warzywa – mówi Agnieszka Barańska, dyrektor obszaru marketingu i komunikacji Aldi Polska. 

Kampanii będą towarzyszyć specjalne akcje i promocje w obszarze kategorii warzyw i owoców. Pierwszą tego typu inicjatywą jest akcja promocyjna, w ramach której od 15 kwietnia wybrane owoce i warzywa można kupić do 40 proc. taniej oraz Wielki Festiwal Pomidorów, w którym sieć zapewnia ponad 50 proc. zniżki. 

Działania reklamowe obejmują m.in. spoty reklamowe w telewizji, działania online, komunikację w social mediach, materiały POS, komunikację w gazetkach marki czy audiomarketing w miejscach sprzedaży. Zaplanowano różne formy promocji w przestrzeni outdoorowej oraz szereg atrakcji i eventów w komunikacji wewnętrznej. 

Za strategię, kreację i realizację działań w ramach najnowszej kampanii Aldi odpowiada agencja PZL. Postać Farmera Aldika była tworzona etapowo –od rysunków i artworków aż po renderowanie postaci, nakładanie faktur i animacje autorstwa Agencji Human FILM. 

Dołącz do dyskusji: Farmer Aldik w kampanii sklepów Aldi

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl