SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksander Kutela odchodzi z rady nadzorczej ING Banku Śląskiego

Wiceprezes Ringier Axel Springer Polska Aleksander Kutela zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej ING Banku Śląskiego.

Aleksander Kutela, prezes Ringier Axel Springer PolskaArticle

Aleksander Kutela przestanie być członkiem rady nadzorczej ING Banku Śląskiego po walnym zgromadzeniu zaplanowanym na 29 listopada. W komunikacie banku zaznaczono, że zrezygnował z przyczyn osobistych.

Kutela został członkiem rady nadzorczej ING Banku Śląskiego w kwietniu 2014 roku. Ma status członka niezależnego, jest też przewodniczącym komitetu wynagrodzeń i nominacji oraz członkiem komitetów audytu i ryzyka.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Aleksander Kutela od połowy 2015 roku jest związany z Ringier Axel Springer Polska. Początkowo był prezesem Grupy Onet, a po połączeniu w połowie 2018 roku wszystkich spółek zależnych RASP został wiceprezesem holdingu.

Wcześniej przez prawie 20 lat był związany z HBO. W latach 2002-2015 był prezesem HBO Polska, a w latach 2006-2015 także wiceprezesem HBO Europe.

W ub.r. przychody sprzedażowe Ringier Axel Springer Polska zmalały o 7,3 proc. do 549,05 mln zł, zysk netto - z 28,4 do 23,03 mln zł, a liczba pracowników etatowych - o 60 do 1 332. Wydawca osiągnął wzrost w pionie internetowym, natomiast zmalały jego przychody z prasy. Swojemu właścicielowi wypłacił 190,07 mln zł dywidendy.

Dołącz do dyskusji: Aleksander Kutela odchodzi z rady nadzorczej ING Banku Śląskiego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl