SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Jakubowska prowadzącą wieczorne pasmo Telewizji wPolsce.pl. Karnowski: zgadzamy się w sprawach fundamentalnych

Do grona gospodarzy programu „Wieczór z…” w Telewizji wPolsce.pl (Fratria) dołączyła Aleksandra Jakubowska. To dla niej powrót do dziennikarstwa telewizyjnego po ponad 25 latach, kiedy była m.in. rzeczniczką rządu i posłanką SLD.

Aleksandra Jakubowska, fot. Telewizja wPolsce.plArticle

Pierwszy raz pasmo „Wieczór z…” Jakubowska prowadziła w środę wieczorem. - Zaproponowało mi to kierownictwo Telewizji wPolsce, na warunkach, które są chyba wymarzone dla kogoś, kto chce do zawodu dziennikarskiego wrócić i uczciwie go uprawiać, tzn. bez jakiejkolwiek cenzury, ograniczeń. Jest to program na żywo, mogę do niego zaprosić, kogo chcę, mówić, o czym chcę, nikt mi nic nie narzuca. Myślę, że jest to bardzo luksusowa sytuacja, o której wielu dziennikarzy nie tylko dzisiaj, ale i w przeszłości mogło tylko pomarzyć - stwierdziła na początku programu.

„Wieczór z…”  ramówce Telewizji wPolsce.pl pojawił się miesiąc temu, w różne dni jest prowadzony przez inne osoby, m.in. Michała Karnowskiego, Ryszarda Makowskiego i Piotra Barełkowskiego.

 

Jako dziennikarka Aleksandra Jakubowska pracowała od drugiej połowy lat 70. Zaczęła w „Sztandarze Młodych”, potem była związana z „Przyjaciółką”, a w latach 1987-1991 pracowała w Telewizji Polskiej (m.in. jako prowadząca „Dziennik Telewizyjny”, a potem „Wiadomości” - pożegnała się z widzami w połowie stycznia 1991 roku, po tym jak zmieniło się kierownictwo programu).

Po odejściu z TVP Jakubowska pracowała m.in. w „Kurierze Polskim” i Radiu Kolor.

Potem zaangażowała się w politykę. W latach 1995-1997 była rzecznikiem prasowym rządu Józefa Oleksego i rządu Włodzimierza Cimoszewicza, a w latach 1997-2005 - posłanką SLD. W latach 2001-2002 jako wiceminister kultury zajmowała się m.in. projektem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, w związku czym była wiele razy przesłuchiwana przez komisję sejmową badającą tzw. aferę Rywina.

W procesie dotyczącym afery Rywina Jakubowska została w 2012 roku prawomocnie skazana na 8 miesięcy więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na dwuletni okres próby. Jakubowska została też skazana na grzywnę i 2-letni zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz - nieprawomocnie - za korupcję przy ubezpieczeniu elektrowni w Opolu.

Michał Karnowski: zgadzamy się z Aleksandrą Jakubowską w fundamentalnych sprawach

Niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze krytycznie ocenili zaangażowanie Aleksandry Jakubowskiej do Telewizji wPolsce.pl właśnie z uwagi na wyroki ciążące na byłej posłance SLD.

- Pani Aleksandra „Trzy wyroki” Jakubowska znalazła swoje miejsce - stwierdził Roman Imielski z „Gazety Wyborczej”. Na to Wojciech Wybranowski wytknął mu, że w „GW” przez wiele lat pracował Lesław Maleszka, także po tym jak w 2001 roku przyznał się, że w latach 70. donosił SB na swoich ówczesnych przyjaciół, m.in. Stanisława Pyjasa i Bronisława Wildsteina. „GW” z Maleszką rozstała się dopiero w 2008 roku, po premierze opisującego donosy Maleszki i okoliczności śmierci Pyjasa filmu dokumentalnego „Trzech kumpli”. - Panie Romanie, to, że afera Rywina wybuchła Wam w rękach i rozwaliła system, to Wasza wina, a nie pani Jakubowskiej. Źle adresujecie swój gniew - napisał do Imielskiego Jacek Karnowski z „Sieci”.

- Najpierw musiałby Urban założyć Twittera i trochę pozachwalać PiS. Pani Jakubowska jak i pani Ogórek to przeszły. To swoisty czyściec przed przyjęciem w poczet propagandzistek. Żeby się upewnić, że żadnego numeru nie wywiną - stwierdził Mikołaj Wójcik z „Faktu” na sugestię, że równie dobrze z Telewizją wPolsce.pl może współpracować Jerzy Urban.

- Hejterom Aleksandry Jakubowskiej odpowiadam: 1. to pasmo autorskie, pełna swoboda twórcy 2. W sprawach fundamentalnych (ochrona życia, Polska) jest zgoda. 3. Jesteśmy na dorobku, płacimy bardzo skromnie. 4. Nie zazdrośćcie świetnego transferu do wPolscepl, bo będą kolejne :-) - skomentował to Michał Karnowski, członek zarządu Fratrii ds. redakcyjnych.

„Wieczór z…” to kolejny program, który pojawił się w ramówce Telewizji wPolsce.pl w br. Na początku stycznia zadebiutował „Mały biznes, wielka sprawa” (jego gospodarzami są Maciej Wośko, Edyta Hołdyńska i Marek Siudaj), dwa tygodnie temu - „Kolegium” prowadzone przez Wojciecha Biedronia oraz „Gwiazdy w Polsce” z Agnieszką Ponikiewską.

Telewizja wPolsce.pl jest nadawana od czerwca ub.r., ruszyła tylko w internecie, natomiast od jesieni jest dostępna w wybranych sieciach kablowych, a od końca grudnia - w Cyfrowym Polsacie.

Od startu stacji stopniowo rozbudowywano jej ramówkę. Oprócz codziennego pasma publicystycznego pojawiły się cotygodniowe programy „Bardzo ważna sprawa” Piotra Barełkowskiego, „Wieża bab” Doroty Łosiewicz, „Przegląd tygodnia Jacka i Michała Karnowskich”, „Proszę to wyjaśnić” Edyty Hołdyńskiej, „Bliska zagranica” Piotra Skwiecińskiego, „Między Matrixem a Krucyfiksem” Grzegorza Górnego, „Barykada” Aleksandra Majewskiego oraz „Klub Ronina” Józefa Orła.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Jakubowska prowadzącą wieczorne pasmo Telewizji wPolsce.pl. Karnowski: zgadzamy się w sprawach fundamentalnych

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Abecadło
Czas dać tez miejsce młodym w telewizji tym bardziej takiej jak wpolsce.pl,może czas na pasmo młodzieżowe? Typu 23-0?
odpowiedź
User
aZaliż
Pani Jakubowska powinna wiedzieć, że droga z dziennikarstwa do polityki to droga jednokierunkowa i NIE DA się wrócić. W żaden sposób.

Poza tym, abstrahując od powyższego, medium Karnowskiego, mocno polityczne zorientowane, to bardzo niefortunne miejsce na restart kariery.
odpowiedź
User
pudelek
Piotrowicz, Ogórek, Jakubowska
odpowiedź
User
YKK
Ciągnie swój do swego czyli cała prawda o tak zwanej prawicy w Polsce :D
odpowiedź
User
Gino
A już miałem nadzieję, że określenie "prostytucja polityczna" nie dotyczy starej gwardii... Jako lewicowcowi, wstyd mi za panią Jakubowską...
odpowiedź