SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Majewska dyrektorem finansowym Polska Press

Nowym dyrektorem finansowym Polska Press Grupy została Aleksandra Majewska, poprzednio dyrektor kontrolingu w firmie.

Aleksandra MajewskaArticle

Aleksandra Majewska zaczynała karierę w Orange Polska, gdzie pracowała od 2004-2016 roku. W marcu 2017 roku przeszła do Polska Press Grupy; ostatnio pełniła funkcję dyrektora kontrolingu. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, swoją wiedzę poszerzyła w ramach kwalifikacji zawodowych CIMA, ESCP Europe na kierunku Advanced Controlling School oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości zarządczej i controllingu.

Nowa dyrektor finansowa przejęła obowiązki w tym zakresie Dariusza Świądra, który 2010 roku wszedł do zarządu spółki, obejmując funkcję wiceprezesa. Odpowiadał za tworzenie, wdrażanie i kontrolę polityki finansowej spółki, księgowość i sprawozdawczość, badanie stanu finansowego wszystkich nowych projektów. Odszedł z Polska Press - razem z innym członkiem zarządu Magdaleną Chudzikiewicz - w kwietniu br. Wcześniej przez jakiś czas typowany był w nieformalnych rozdaniach na nowego prezesa spółki, po tym jak odeszła z niej Dorota Stanek.

Ostatecznie jednak w maju br. na stanowisko prezesa wydawnictwa został powołany Tomasz Przybek, który wcześniej pracował m.in. w Polskiej Agencji Prasowej, Fratrii i PW „Rzeczpospolita”, a ostatnio w spółkach państwowych spoza mediów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Obecnie zarząd Polska Press Grupy tworzą: Tomasz Przybek, Dorota Kania oraz powołani w czerwcu: Miłosz Szulc i Maciej Kossowski.

Seria zmian naczelnych po przejęciu Polska Press przez Orlen

Na początku marca kupno Polska Press sfinalizował państwowy koncern PKN Orlen. Równocześnie z funkcji prezesa wydawnictwa odeszła Dorota Stanek, z początkiem kwietnia odwołanego Pawła Fąfarę jako członek zarządu ds. redakcyjnych zastąpiła Dorota Kania. W drugiej połowie kwietnia odeszli Magdalena Chudzikiewicz i wiceprezes Dariusz Świąder. W maju na prezesa firmy został powołany Tomasz Przybek.

We wtorek poinformowano, że redaktorem naczelnym „Gazety Współczesnej” i „Kuriera Porannego” (Polska Press) będzie Adam Jakuć. Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Jabłońskiego.

Z początkiem czerwca redaktorem naczelnym „Gazety Wrocławskiej" została Alicja Giedroyć-Skiba, poprzedni naczelny Arkadiusz Franas rozstaje się z wydawnictwem za porozumieniem stron. W „Gazecie Lubuskiej" takiej stanowisko objął Janusz Życzkowski, dotychczasowy wicenaczelny Polskiego Radia Zachód. Zastąpił Szymona Kozicę, który pozostał w redakcji szefem działu Sport. Natomiast redaktorem naczelnym „Głosu Wielkopolskiego" został Wojciech Wybranowski w miejsce Adama Pawłowskiego, a w „Dzienniku Łódzkim” i „Expressie Ilustrowanym” Marcina Kowalczyka na takim stanowisku zastąpił Mirosław Malinowski.

Z początkiem maja w „Dzienniku „Zachodnim” Marka Twaroga jako naczelny zastąpił Grzegorz Gajda, poprzednio związany z TVP3 Katowice i Radiem EM. Twaróg pożegnał się na łamach z czytelnikami.  W „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej” Wojciech Mucha zastąpił Jerzego Sułowskiego, zaś w styczniu br. w dzienniku „Polska Metropolia Warszawska” Pawła Siennickiego zastąpił Wojciech Rogacin. Rogacin przestał też szefować „Naszej Historii”, w maju z funkcji pierwszego zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki.  Na początku maja z „Dziennika Zachodniego” po 33 latach pracy zdecydował się odejść Janusz Szymonik przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego.

Z kolei od początku lipca redaktorem naczelnym „Dziennika Bałtyckiego” został Artur Kiełbasiński, zastąpił Mariusza Szmidkę.

W maju ze stanowiska odwołany został także Tomasz Pietraszak, dotychczasowy redaktor naczelny „Gazety Pomorskiej", „Expresu Bydgoskiego" i „Nowości Dziennika Toruńskiego". Jego miejsce z początkiem czerwca zajął Marcin Habel z TVP3 Bydgoszcz.

Redaktorem naczelnym „Naszej Historii” przestał być Wojciech Rogacin (zastąpił Siennickiego na stanowisku szefa redakcji „Polski Metropolii Warszawskiej”). W maju z funkcji I zastępcy redaktora naczelnego miesięcznika zrezygnował Witold Głowacki. - Nie widzę dla siebie miejsca w jego nowej formule przygotowywanej przez wydawnictwo - przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl. Nowym naczelnym „Naszej Historii” został Tadeusz Płużański związany ostatnio z Telewizją Polską, utworzono radę naukową pisma na czele z dr. Piotrem Gontarczykiem.

Co wydaje Polska Press?

Polska Press wydaje 20 dzienników regionalnych W portfolio prasowym Polska Press Grupy jest ponad 20 dzienników regionalnych („Dziennik Bałtycki”, „Dziennik Łódzki”, „Dziennik Zachodni”, „Gazeta Krakowska”, Głos Wielkopolski”, „Kurier Lubelski”, „Polska Metropolia Warszawska”, „Express Ilustrowany”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Gazeta Lubuska”, „Gazeta Pomorska”, „Kurier Poranny”, „Gazeta Współczesna”, „Nowa Trybuna Opolska”, „Echo Dnia”, „Gazeta Codzienna Nowiny”, „Głos Dziennik Pomorza”, „Express Bydgoski” i „Nowości Toruńskie”), a także prawie 150 tygodników lokalnych (m.in. „Nasza Historia”, „Moto Salon”, „Moto Salon Classic”, „Strefa Biznesu”, „Strefa Agro”) oraz bezpłatna gazeta „Naszemiasto.pl”.

Firma wydaje też ok. 500 serwisów internetowych, głównie Naszemiasto.pl i portale poszczególnych tytułów prasowych.

Grupa kapitałowa Polska Press w 2019 r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 398,44 mln zł oraz zysku netto z 9,64 do 8,59 mln zł. Wpływy ze sprzedaży gazet zmalały o 8,9 proc., z reklam - o 4,9 proc., a liczba pracowników wynosiła 2 126.

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Majewska dyrektorem finansowym Polska Press

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Nikodem kto czyta te twoje gazety?
odpowiedź
User
Stella
Szkoda ze nie jakiś kierownik produkcji z tv republika
odpowiedź