SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alerty RCB wyświetlane na ekranach reklamowych w całej Polsce

Od teraz alerty RCB, które dotychczas były przesyłane jako wiadomości na telefony komórkowe są wyświetlane na ekranach reklamowych w całej Polsce. To efekt współpracy Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i firmy Screen Network.
 

Komunikaty RCB są wyświetlane na ekranach reklamowych w przestrzeni miejskiej – można je spotkać w drodze do pracy, szkoły, w czasie podróży, czy podczas zakupów.

– Aby poszerzyć zasięg komunikatów i jeszcze skuteczniej ostrzegać przed zagrożeniami, udostępniamy naszą sieć ekranów Digital OOH – wyjaśnia Damian Rezner, dyrektor operacyjny Screen Network. – W ramach akcji udostępniamy ekrany przy najbardziej uczęszczanych drogach, centrach handlowych czy dworcach kolejowych.

Alerty RCB ostrzegają między innymi przed zagrożeniami pogodowymi. Są wysyłane w nadzwyczajnych sytuacjach, gdy bezpośrednio zagrożone jest życie. Ostrzeżenia są wysyłane do osób znajdujących się na zagrożonych terenach. W analogiczny sposób działają alerty emitowane w sieci ponad 20 tysięcy ekranów Screen Network. Dzięki geolokalizacji komunikaty są wyświetlane jedynie na ekranach znajdujących się na terenach objętym ostrzeżeniem.

– Zarządzamy siecią ponad 20 tys. ekranów, które są stale połączone z zasobami sieci. Możemy aktualizować wyświetlane komunikaty w czasie rzeczywistym i natychmiast wyświetlić dany alert na wybranych ekranach. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy możemy poszerzyć zasięg alertów i pomóc skuteczniej docierać do mieszkańców zagrożonych terenów. Stale podejmujemy kroki, aby cyfrowe ekrany reklamowe stanowiły część miejskiej tkanki, służyły jego mieszkańcom – wyjaśnia Damian Rezner.

 

Dołącz do dyskusji: Alerty RCB wyświetlane na ekranach reklamowych w całej Polsce

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rzułta_morda
alerty wysyłane są w nadzwyczajnych sytuacjach - tak jak przed wyborami ostatnio... xd
odpowiedź