SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alibaba, eBay i CVC Capital Partners wśród chętnych do kupna Allegro

Według nieoficjalnych informacji trzy podmioty są zainteresowane zakupem platformy Allegro, do czego może dojść jeszcze w tym roku. Potencjalnymi kupcami są Alibaba, eBay i fundusz CVC Capital Partners.

Doniesienia na temat możliwej sprzedaży przez koncern Naspers Grupy Allegro pojawiały się już w przeszłości kilkakrotnie, m.in. na początku ub.r., a ostatnio w połowie czerwca br.

Właśnie w kontekście tych ostatnich spekulacji agencja Reuters poinformowała o potencjalnych kupcach Grupy Allegro, powołując się na własne anonimowe źródła. Według nieoficjalnych informacji (niepotwierdzonych przez samych zainteresowanych) wśród chętnych do zakupu Allegro są Alibaba Group, eBay Inc. oraz fundusz CVC Capital Partners.

Jako ewentualnych kupców Reuters wymienia też polskie podmioty: Grupę Onet-RASP i Grupę Wirtualna Polska. Jednak w wypadku drugiego z polskich kandydatów serwis Wirtualnemedia.pl ustalił na podstawie własnych anonimowych źródeł, że na obecnym etapie Grupa WP nie jest zainteresowana akwizycją Allegro ze względu m.in. na wysoką cenę, która może wynieść pomiędzy 2,5 a 3 mld dol.

Według jednego z rozmówców Reutersa nabywca Allegro wszedłby od razu na cały regionalny rynek e-commerce, bowiem Grupa prowadzi kilka serwisów internetowych w różnych krajach. Wśród najbardziej prawdopodobnych kupców rozmówca Reutersa wymienił Alibabę i eBay’a, z tym że ten pierwszy kandydat miałby większe szanse na finalizację transakcji ze względu na polskie i europejskie przepisy antymonopolowe.

W czerwcu br. w rozmowach z Wirtualnemedia.pl eksperci uznali sprzedaż Allegro przez Naspersa za naturalną, a wartość transakcji na poziomie 3 mld dol. - za prawdopodobną. Nasi rozmówcy wśród potencjalnych nabywców wymieniali oprócz Alibaby także koncern Amazon, który jednak nie znalazł się obecnie na liście Reutersa.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. strony Grupy Allegro.pl zanotowały 13,97 mln realnych użytkowników i 1,17 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Alibaba, eBay i CVC Capital Partners wśród chętnych do kupna Allegro

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Emil
Szkoda, że nie Amazon :c
odpowiedź
User
bogo
A czemuż to szkoda?
odpowiedź
User
Gross
te pocieszne chlopaki z WP to mogą co najwyżej kupić topowy serwis ecommerce handlujacy meblościankami. ewentualnie widłami.
odpowiedź