SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alicja Bachleda-Curuś jako Kopciuszek reklamuje Kraków (wideo)

Ruszyła kampania reklamowa atrakcji turystycznych Krakowa utrzymana w konwencji bajkowej, której bohaterką jest Alicja Bachleda-Curuś w roli Kopciuszka. Akcja przebiega pod hasłem „Kraków - come and find your story”, a spot na jej potrzeby wyprodukowało studio Alvernia Studios.

Alicja Bachleda-Curuś w reklamie Krakowa, Paweł Krawczyk/krakow.pl Article

Startująca właśnie kampania Krakowa nawiązuje do akcji reklamującej atrakcje turystyczne Polski, którą Polska Organizacja Turystyczna prowadziła za granicą w ub. i br. pod hasłem „Polska - come and find your story” (zobacz szczegóły).

- Pracując nad koncepcją nowej kampanii promującej miasto Kraków postanowiliśmy zaprosić POT i MOT do współpracy i wykorzystać bajkową konwencję również w swoich działaniach reklamowych. Stąd wziął się pomysł na to, by „ambasadorem” stolicy Małopolski została główna bohaterka jednej z najpopularniejszych bajek - o Kopciuszku - wyjaśnia Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta. - Nie chodziło nam o to, aby zarzucić widza serią zdjęć przedstawiających dziesiątki miejsc, ale aby wciągnąć go w opowiadaną historię, zaciekawić i wzbudzić emocje, sprawić, że po obejrzeniu spotu pomyśli „to już koniec?” I będzie chciał zobaczyć więcej... - dodaje.

Celem kampanii jest z jednej strony pokazanie niestereotypowego, baśniowego oblicza Krakowa i Małopolski, a z drugiej - zachęcenie turystów do odwiedzania tego miasta i regionu także poza letnim sezonem.

- Wykorzystanie bajkowej konwencji do promocji Krakowa i Małopolski wpisuje się w koncepcję realizacji działań reklamowych Polskiej Organizacji Turystycznej. To doskonałe uzupełnienie naszej kampanii promującej Polskę, którą od wielu miesięcy prowadzimy na całym świecie. Jestem przekonany, że spot Krakowa wzmocni nasz przekaz i upewni jego odbiorców, że do naszego kraju po prostu warto przyjeżdżać - ocenia Bartłomiej Walas, wiceprezes POT-u.

Scenerią kolejnych scen spotu są: Dunajec i Pieniny (droga Kopciuszka na bal), Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie (sceny balowe), Zamek w Pieskowej Skale (ucieczka z balu) i Rynek Główny w Krakowie (ponowne spotkanie z księciem).

Spot od 22 do 28 grudnia będzie emitowany w TVN i kanałach tematycznych obsługiwanych przez TVN Media. W przyszłym roku ma być pokazywany w jednej z czołowych, zagranicznych stacji telewizyjnych obejmującej swoim zasięgiem: Europę, USA, Bliski Wschód, Azję oraz Afrykę. Szeroko zasięgowe działania na rynkach zagranicznych są planowane za rok.

Produkcją spotu zajęło się studio filmowe Alvernia Studios. Kosztowało to pół miliona zł, z czego 180 tys. zł dało miasto Kraków, a ok. 320 tys. zł - Ministerstwo Sportu i Turystyki. Budżet na emisję w Polsce wynosi 250 tys. zł (pochodzi od Krakowa), a za granicą - 1,2 mln zł (co sfinansuje Małopolska Organizacja Turystyczna).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alicja Bachleda-Curuś jako Kopciuszek reklamuje Kraków (wideo)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
podatnik
Ocho, są koszty. Dziękuję. Jednak brakuje listy kanałów „tematycznych obsługiwanych przez TVN Media”.
9 10
odpowiedź
User
Jan
Dajcie zarobić TVN!!!
12 9
odpowiedź
User
Tkja@gazeta.pl
A co Collin F. już nie płaci alimentów.
16 9
odpowiedź
User
zac
Wyobraźcie sobie, co by było gdyby np. Zamość zrobił taką reklamę i puścił jedynie w tv Republika?
15 9
odpowiedź
User
Nick
To jest dopiero żałość. Kim jest ta pani i jak długo będziemy szczycić się jej obecnością, tylko dlatego że ma dziecko z jakimś aktorem. Kraków musi mieć kolosalne kompleksy, albo rodzina Bachledów kolosalne wpływy.
22 11
odpowiedź