SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alicja Grawon-Jaksik wiceprezeską MTL Maxfilm, spółka otwiera się na realizację międzynarodowych produkcji

Do zespołu MTL Maxfilm dołączyła Alicja Grawon-Jaksik, która objęła nowo utworzone stanowisko wiceprezeski w spółce - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wcześniej piastowała stanowisko prezeski Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Alicja Grawon-Jaksik; fot. Agata BobelArticle

Alicja Grawon-Jaksik w MTL Maxfilm będzie odpowiedzialna za realizację nowych projektów fabularnych, serialowych i filmowych, w tym międzynarodowych oraz rozwijanie relacji z prywatnymi i publicznymi graczami rynku polskiego i zagranicznego.

- Jestem niezmiernie zadowolony, że tak doświadczona osoba dołącza do naszego zespołu. Wierzę, że synergia dwóch dużych potencjałów - pani Alicji Grawon-Jaksik i MTL Maxfilm - zaowocuje wieloma ciekawymi projektami - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Tadeusz Lampka, producent i założyciel firmy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Grawon-Jaksik ostatnio piastowała stanowisko prezeski Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, a wcześniej od 2013 do 2017 roku była dyrektorem w organizacji. Z branżą filmową związana jest od 15 lat. Jest także członkinią zarządu CEPI (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Niezależnych), a wcześniej była także m.in. reprezentantką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Programie Media w Brukseli.

Alicja Grawon-Jaksik jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej oraz studiów doktoranckich na kierunku socjologii Uniwersytetu Humianistycznospołecznego SWPS w Warszawie. Wykłada na kilku uczelniach filmowych.

- MTL Maxfilm to jeden z najważniejszych podmiotów na rynku, z ponad 30-letnim doświadczeniem produkcyjnym. To wielka przyjemność stać się częścią tego zespołu i móc rozwijać, poza sztandarowymi, komercyjnymi produkcjami także nowe kierunki działania zarówno w projektach o bardziej autorskim charakterze z partnerami publicznymi jak i platformami streamingowymi, tak wyraźnie obecnymi na krajowym i międzynarodowym rynku - komentuje nam Alicja Grawon-Jaksik. - Cieszę się ogromnie na tę współpracę i możliwość inicjowania projektów z udziałem utalentowanych twórców z naszego sektora. MTL Maxfilm stale się rozwija będąc jedną z najsilniejszych marek producenckich, a ja staję się częścią tej zmiany, co traktuję jako wielką szansę zawodową i wyróżnienie, że spotkałam się z taką propozycją - dodaje.

MTL Maxfilm swoją działalność prowadzi od 1991 roku. Od tego czasu spółka wyprodukowała kilkadziesiąt filmów i seriali, w tym m.in. „M jam miłość”, „Nigdy w życiu”, „Nie kłam, kochanie”, „Och, Karol 2”, „Wkręceni” i „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”.

Dołącz do dyskusji: Alicja Grawon-Jaksik wiceprezeską MTL Maxfilm, spółka otwiera się na realizację międzynarodowych produkcji

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mikołaj
Sukcesji nie będzie?
odpowiedź
User
Andrew
Ta Pani słynie z niczego, ciekawy ruch :)
odpowiedź
User
Ciekawa
Bardzo dobry ruch. Czekamy na pierwsze nowe projekty!
odpowiedź