SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aliexpress ma ponad 300 automatów paczkowych w Polsce

Chińska platforma e-commerce Aliexpress zainstalowała w Polsce już ponad 300 automatów paczkowych. Na koniec stycznia ma mieć ich 400, a w dłuższej perspektywie - 3 tys.

Article

Aliexpress poinformował, że automat paczkowy nr 300 w Polsce został ustawiony w minionym tygodniu. Na koniec stycznia firma planuje mieć już 400 maszyn.

Automaty Aliexpress działają m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Poznaniu.

Za rozwój sieci automatów paczkowych Aliexpress odpowiada, firma Cainiao, która tak jak platforma należy do chińskiego koncernu Alibaba. Vwysel Isik, odpowiedzialny za rozwój biznesu Aliexpress Logistics, m.in. automatów Cainiao w Europie Wschodniej, podkreślił w komunikacie, że dużo maszyn zainstalowano w okresie świąteczno-noworocznym. Zapowiedział, że tempo rozwoju sieci logistycznej będzie coraz szybsze.

 

- Pomimo rosnących kosztów logistycznych na świecie, Aliexpress nadal świadczy tańsze i szybsze usługi logistyczne e-commerce - zapewnił Vwysel Isik.

Automaty Aliexpress w Polsce stawia Świat Przesyłek

W Polsce za rozwój sieci automatów Aliexpress odpowiada firma Świat Przesyłek (zajmuje się m.in. szukaniem miejsc pod maszyny i opracowaniem siatki dostaw). Jej szef Piotr Kocoń powiedział niedawno „Wiadomościom Handlowym”, że w najbliższych miesiącach planowane jest postawienie 3 tys. maszyn - zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach.

- Wymagania co do lokalizacji są niewielkie, bowiem poszukujemy gruntów o powierzchni 3 mkw. w sąsiedztwie parkingów, z możliwością wykonania przyłącza elektrycznego - opisał Kocoń.

Aliexpress pod koniec ub.r. otworzył pod Łodzią swoje pierwsze w Polsce centrum logistyczne. Równocześnie firma poinformowała, że rozważa umożliwienie polskim sprzedawcom handlu na swojej platformie.

Własną sieć automatów paczkowych rozbudowuje też Allegro. Do końca grudnia ub.r. postawiło tysiąc maszyn, w listopadzie w oparciu o nie zaczęło realizować swoją usługę logistyczną.

Dostawy zakupów z obu platform od kilku lat realizuje InPost, który na koniec ub.r. miał 16,4 tys. Paczkomatów, o ok. 5,6 tys. więcej niż rok wcześniej.

Według badania Mediapanel w listopadzie ub.r. Aliexpress jako strona www i aplikacja mobilna zanotował 13,07 mln polskich użytkowników i 43,77 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Aliexpress ma ponad 300 automatów paczkowych w Polsce

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Taki fakt
Czas dostawy towaru z Aliexpres do Polski to dramat naprawdę dramat. Przyszła mi paczka po 98 dniach a mój rekord na minus to ponad 5 miesięcy. Podczas gdy inpost dostarcza towar z Chin w maksimum 3 tygodnie i to maksimum ostatnio była po 13 dniach i to paczka warta 3-4 złote.
8 10
odpowiedź
User
123
123
6 7
odpowiedź
User
loop
Czas dostawy towaru z Aliexpres do Polski to dramat naprawdę dramat. Przyszła mi paczka po 98 dniach a mój rekord na minus to ponad 5 miesięcy. Podczas gdy inpost dostarcza towar z Chin w maksimum 3 tygodnie i to maksimum ostatnio była po 13 dniach i to paczka warta 3-4 złote.


Znowu jakiś kawałek plastiku w postaci etui za telefoniku? W lokalnym sklepie nie było, tylko chińczyka trzeba było angażować? Eh...
15 5
odpowiedź