SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Z Alior Banku odchodzi Mateusz Poznański, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej

Mateusz Poznański po prawie dwóch latach pełnienie jej zrezygnował z funkcji wiceprezesa odpowiadającego za sprzedaż w segmencie klientów indywidualnych, m.in. kanały cyfrowe. Będzie zajmował to stanowisko jeszcze do końca lutego.

Mateusz Poznański Article

W komunikacie giełdowym Alior Banku podano, że przyczyną rezygnacji Mateusza Poznańskiego jest „chęć rozwoju zawodowego poza obszarem bankowości detalicznej”.

Mateusz Poznański do zarządu Alior Banku został powołany w kwietniu 2018 roku. Jako wiceprezes odpowiada za sprzedaż w segmencie klientów indywidualnych: nadzoruje sieć zewnętrzną, sprzedaż telefoniczną i internetową oraz rozwój kanałów cyfrowych.

W połowie grudnia ub.r. serwis transakcyjny Alior Banku został udostępniony w nowej odsłonie. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/alior-bank-zmienia-serwis-transakcyjny-nowe-nazwy-ekran-startowy-i-szablony-platnosci

Mateusz Poznański w branży bankowości detalicznej pracuje od ponad 20 lat, a z Alior Bankie jest związany od 2017 roku. Przed powołaniem do zarządu jako jako dyrektor zarządzający odpowiadał za ofertę produktową klientów detalicznych, business consumer finance oraz departament relacji z klientem.

W latach 2005-2017 Poznański pracował w ING Banku, kolejno pełnił tam funkcje dyrektora wykonawczego obszaru bankowości detalicznej, dyrektora zarządzającego bankowości direct oraz szefa dystrybucji w obszarze sprzedaży detalicznej. Wcześniej był związany z Grupą Credit Agricole, zajmował się obszarem zarządzania dystrybucją.

Jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w dziedzinie zarządzania i finansów. Ukończył też program biznesowy dla kadry zarządzającej we francuskim instytucie INSEAD.

Osiem osób w zarządzie Alior Banku

W zarządzie Alior Banku oprócz Mateusza Poznańskiego jest siedem osób. Funkcję prezesa od października 2018 roku pełni Krzysztof Bachta, natomiast wiceprezesami są Marcin Jaszczuk (od marca 2018 roku, opowiada za strategie i nadzór nad spółkami zależnymi i rynkami zagranicznymi), Agata Strzelecka (od kwietnia 2018 roku, nadzoruje IT i departament zakupów), Marek Szcześniak (od listopada 2018 roku, odpowiada za zarządzanie ryzykiem), Seweryn Kowalczyk (od listopada 2018 roku, nadzoruje obszar prawno-regulacyjny banku, bezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych), Dariusz Szwed (od stycznia ub.r., zarządza obszarem klientów biznesowych: małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, a także private bankingiem i biurem maklerskim) oraz Tomasz Biłous (od lutego ub.r.).

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Alior Banku zanotowała 1,1 mld zł wpływów odsetkowych, 304,5 mln zł przychodów z prowizji oraz 114,9 mln zł zysku netto. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. skonsolidowane wydatki marketingowe Alior Banku zwiększyły się rok do roku o 2,7 proc. do 57,88 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Z Alior Banku odchodzi Mateusz Poznański, wiceprezes ds. sprzedaży detalicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl