SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alior BM liczy na wzrost liczby rachunków o 8-15 tys. dzięki ofercie PZU

Biuro Maklerskie Alior Banku liczy na 8-15 tys. nowootwartych rachunków maklerskich dzięki zaplanowanej na połowę maja ofercie publicznej PZU. Po I kwartale tego roku zysk netto biura maklerskiego wyniósł prawie 1 mln zł, poinformował agencję ISB dyrektor Alior BM Marcin Mierzwa.

Alior BM liczy na wzrost liczby rachunków o 8-15 tys. dzięki ofercie PZU

"Po pierwszych dniach widać, że zainteresowanie jest bardzo duże. Liczymy, że w związku z ofertą PZU otworzymy 8-15 tys. nowych rachunków maklerskich klientów indywidualnych" - powiedział ISB Mierzwa.

Liczba rachunków maklerskich prowadzonych przez Alior Biuro Maklerskie wynosi obecnie 15.755.

Mierzwa poinformował, że biuro maklerskie, które rozpoczęło działalności w styczniu 2009 r. i po kilku miesiącach osiągnęło próg rentowności na poziomie operacyjnym, pierwszy kwartał tego roku zakończyło zyskiem netto na poziomie prawie 1 mln zł.

"Początek roku jest dla nas bardzo dobry. Po pierwszych trzech miesiącach zysk netto był zbliżony do 1 mln zł" - powiedział Mierzwa.

Alior BM poinformowało także, że w ramach Alior SFIO zostały uruchomione dwa nowe subfundusze: Alior Short Equity oraz Alior Akcji, a do końca roku dołączą do nich kolejne dwa subfundusze.

Subfundusz Alior Short Equity, zarządzany przez Ipopema TFI jest w pierwszym w Polsce funduszem umożliwiającym zarabianie na spadkach podstawowych indeksów giełdowych - WIG20 i mWIG40. Strategia funduszu zakłada zajmowanie tzw. "krótkich pozycji" w kontraktach terminowych na te dwa indeksy.

Wartość aktywów netto na jednostkę uczestnictwa będzie rosła w okresach, gdy kursy kontraktów na indeksy WIG20 lub mWIG40 na rynku terminowym będą spadać.

Wiceprezes Ipopema TFI, która zarządza funduszami Alior BM, Marek Świętoń poinformował, że strategia inwestycyjna Alior SFIO bazuje na starannej selekcji spółek do portfela, nie zaś na timingu i przewidywaniu zachowań rynku oraz poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.

"Preferujemy małe i średnie spółki o dużym potencjale wzrostu, a wśród największych te o niskiej wycenie w relacji do majątku. Poszukujemy okazji inwestycyjnych pośród tzw. ‘upadłych aniołów', tj. wśród spółek, których sytuacja się skomplikowała i tracą na wartości, ale podjęły działania naprawcze i zaczynają zyskiwać" - powiedział Świętoń dziennikarzom.

Dodał, że w sferze zainteresowań inwestycyjnych Ipopema TFI są także niektóre spółki notowane na rynku NewConnect.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alior BM liczy na wzrost liczby rachunków o 8-15 tys. dzięki ofercie PZU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl