SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Alison Smale, była szefowa „New York Times’a” w Berlinie nowym sekretarzem ds. informacji Organizacji Narodów Zjednoczonych

Alison Smale, była dziennikarka i wydawca w „The New Yrok Times” przechodzi do szefostwa ONZ na stanowisko sekretarza ds. informacji. To pierwszy przypadek gdy funkcję tę obejmuje bezpośrednio osoba z dziennikarską przeszłością.

Fot.: YouTube Article

O nowym stanowisku objętym przez Alison Smale poinformował w komunikacie „The New York Times”, w którym w ostatnich latach Smale była szefową redakcji w Berlinie.

62-letnia Smale, z pochodzenia Angielka w przeszłości była m.in. korespondentką Associated Press na Bałkanach i w Rosji, później zaś znalazła się w kierownictwie „International Herald Tribune” zanim przeszła do „New York Timesa”.

Jako sekretarz ONZ ds. informacji Smale ma odpowiadać za budowanie międzynarodowego wizerunku organizacji zrzeszającej dzisiaj 193 państwa. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy prezydent USA Donald Trump publicznie poddał w wątpliwość sens istnienia ONZ i finansowego utrzymywania organizacji, którego budżet w 22 proc. składa się ze składki wpłacanej przez Stany Zjednoczone.

Smale jest pierwszym sekretarzem ds. informacji ONZ, który pochodzi bezpośrednio ze środowiska dziennikarskiego. Wcześniej stanowisko to obejmowali zwykle pracownicy rządowi z poszczególnych krajów członkowskich. Poprzedniczką Smale była pochodząca z Hiszpanii Cristina Gallach, która odeszła w połowie kwietnia br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alison Smale, była szefowa „New York Times’a” w Berlinie nowym sekretarzem ds. informacji Organizacji Narodów Zjednoczonych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jadek
i potem się dziwić, że onz i inne międzyanrodowe organizacje to lewackie sekty, które zieją ogniem w każdego, kto ma choć trochę inne poglądy:)
0 1
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing