SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro ma już 2 tys. automatów paczkowych

Allegro uruchomiło już 2 tys. własnych automatów paczkowych One Box, a do końca br. chce zainstalować kolejny tysiąc.

Article

Automat One Box numer 2001 stanął w Warszawie przy ulicy Sejmu Czteroletniego.

- Nie minął jeszcze rok od uruchomienia naszej sieci One Box, a już możemy powiedzieć, że oferowane przez nas usługi osiągnęły pełną dojrzałość. Nie tylko dynamicznie zwiększamy liczbę zielonych automatów - czego dowodem jest właśnie ustawiony 2001. One Box - ale przede wszystkim wprowadzamy innowacyjne rozwiązania - jak ułatwienie jednoczesnego odbioru przesyłek wielu klientom. Wysoka jakość usług i krótki czas dostawy to dla nas priorytety, które stają się wyróżnikiem marki One Kurier by Allegro na rynku - podkreśla Jacek Powałka, odpowiedzialny za rozwój sieci Allegro One.

 

Swoją sieć automatów paczkowych Allegro rozwija od wiosny ub.r., na koniec grudnia miało tysiąc maszyn. W listopadzie firma uruchomiła opartą na nich usługę logistyczną One Box dla kupujących.

W połowie grudniu usługa pojawiła się w kolejnych ośmiu miastach: Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Łodzi, Bydgoszczy, Krakowie i Katowicach. Równocześnie Allegro poinformowało, że podpisało umowy dotyczące instalowania automatów na stacjach Shell i przy sklepach Stokrotka.

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegna się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejmie Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Dołącz do dyskusji: Allegro ma już 2 tys. automatów paczkowych

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Zosia
Allegro nie jest ukraińskim portalem tylko polskim więc mogliby już wrócić w logo do swoich kolorów
7 2
odpowiedź