SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wprowadza konta rodzinne

Platforma Allegro wprowadza nową funkcjonalność - konto rodzinne Allegro Family. Może z niego korzystać do 10 osób.

Article

Konta rodzinne pozwalają użytkownikom połączyć konto Allegro z kontami ich bliskich. Osoba dorosła, czyli organizator, może wysłać pozostałym członkom zaproszenie do grupy e-mailem. Jeśli nie mają oni konta w serwisie, mogą szybko zarejestrować własne, które zostanie automatycznie dodane do grupy rodzinnej.

Organizator rodziny może podzielić się swoimi benefitami, np. darmowymi dostawami w ramach Allegro Smart!, z innymi członkami grupy. Każda może liczyć maksymalnie 10 osób, niekoniecznie mieszkających pod jednym adresem.

Z myślą o starszych lub nieobeznanych w technologii członkach rodziny Allegro przygotowało opcję „Poproś o zakup” dostępną przy każdej ofercie. Po zaakceptowaniu prośby użytkownik może zamówić wybrany przez członka rodziny produkt i zapłacić za niego, a paczka zostanie wysłana bezpośrednio na adres proszącego.

Funkcje Allegro Family

Dostęp do historii zakupów będą mieli dany kupujący i organizator grupy. To szczególnie przydatna funkcja dla dzieci i nastolatków, którzy będą mogli sami dokonywać zakupów po otrzymaniu zgody dorosłych.

Organizatorzy grup posiadający pakiet Smart! lub Smart! na Start (promocja z 5 darmowymi przesyłkami) mogą dzielić się swoim członkostwem z bliskimi. Tym samym rodzina płaci za Smarta! tylko raz i jest to taki sam koszt jak za indywidualny pakiet.

W Allegro Family funkcje takie jak indywidualna historia zamówień, ostatnio oglądane produkty i preferencje zakupowe, nie będą udostępniane pozostałym użytkownikom (z wyjątkiem opcji „Poproś o zakup”).

– Konta rodzinne Allegro to doskonały sposób na zakupy przez Internet, który polega na wspólnym korzystaniu z usług Allegro z uwzględnieniem różnych potrzeb poszczególnych użytkowników. Każdy członek grupy zachowuje własne konto, jednocześnie zyskując korzyści, takie jak darmowe dostawy i zwroty w ramach Allegro Smart! bez dodatkowych opłat. Takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi zakupy na Allegro, zwłaszcza osobom mniej zaawansowanym technologicznie lub dzieciom, które coraz częściej chcą dokonywać zakupów przez Internet. Chcemy pomóc im stawiać pierwsze kroki w zakupach online w sposób odpowiedzialny – powiedział Piotr Sekulski, technology director w Allegro.

Wzrost przychodów Allegro

Według danych Mediapanel z czerwca br. opracowanych przez Wirtualnemedia.pl , Allegro.pl zanotowało spadek liczby użytkowników z 18,14 do 17,52 mln odwiedzających.

W pierwszym kwartale br. firma Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,1 proc. do 1,21 mld zł i zysku netto ze 104,6 do 269,6 mln zł. Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła rdr o 50,6 proc. do 535,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 269,6 mln zł z 104,6 mln zł zysku rok wcześniej. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy Allegro pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 9,6 mld zł (wzrost o 46,1 proc. rdr).

Największy, 82,2 proc. udział w przychodach ogółem miał segment marketplace, usługi reklamowe odpowiadały za 8,4 proc. przychodów, własna sprzedaż detaliczna za 4,9 proc. oraz porównywarka cen Ceneo.pl za 4,1 proc. Allegro planuje w całym 2021 roku zwiększyć zatrudnienie łącznie o 1500 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Allegro wprowadza konta rodzinne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl