SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro poszerza współpracę z Aion Bankiem o usługę „kup teraz, zapłać później”

Allegro Pay rozszerzyło zakres współpracy z Aion Bankiem o wierzytelności z tytułu kredytów 30-dniowych, oferowanych w ramach usługi . Dotychczas wierzytelności nabywane przez Aion od Allegro Pay ograniczały się do kredytów konsumenckich o różnej liczbie rat.

W komunikacie giełdowym Allegro podało, że poprzez sprzedaż kredytów konsumenckich „kup teraz, zapłać później” do Aion Banku w ramach rozszerzonej współpracy, spodziewa się, że wartość portfela pracujących kredytów klientów, które musi sfinansować z własnych zasobów kapitałowych, zmniejszy się proporcjonalnie.

Allegro Pay w październiku ub.r. zawarło umowę sprzedaży wierzytelności z Aion Bankiem i zakładało wówczas, że całkowite saldo niespłaconych wierzytelności zakupionych przez Aion może osiągnąć kwotę 2 mld zł w ciągu ustalonego okresu obowiązywania.

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Allegro ze stratą wskutek odpisu dot. Mall Group i WE|DO

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał br. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w zeszłym kwartale przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro poszerza współpracę z Aion Bankiem o usługę „kup teraz, zapłać później”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl