SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro: na Gadu-Gadu powiadomienia o paczkach Siódemki i Poczty Polskiej

Allegro rozszerzyło o nowych partnerów usługę pozwalającą na śledzenie w Gadu-Gadu statusu zamówionej paczki. Do grona przewoźników współpracujących z serwisem dołączyły Siódemka i Poczta Polska. Korzystając z GG użytkownicy mogą na bieżąco sprawdzać statusy obsługiwanych przez te firmy przesyłek.

Allegro: na Gadu-Gadu powiadomienia o paczkach Siódemki i Poczty Polskiej

Użytkownicy Allegro mają możliwość śledzenia swoich przesyłek przez Gadu-Gadu od stycznia tego roku (więcej na ten temat).

Do tej pory projekt wspierały Ruch, UPS, DHL, GLS i InPost. Siódemka oraz Poczta Polska to kolejne firmy przewozowe, których przesyłki będzie można w ten sposób zlokalizować.

Każdy Użytkownik, który spodziewa się przesyłki dostarczanej przez jedną z wymienionych firm ma możliwość monitorowania statusu przesyłki poprzez komunikator GG.

W tym celu należy dodać do listy kontaktów w GG bota Allegro o numerze 600. Mając taki kontakt w każdej chwili można zapytać o miejsce, w którym znajduje się przesyłka. W specjalne okno komunikatora pod nazwą Bot Allegro 600 należy wpisać słowo "paczka" oraz nazwę operatora i numer przesyłki (na przykład "paczka DHL 112233445566"). W informacji zwrotnej użytkownik otrzymuje dane o aktualnym statusie paczki.

Użytkownicy Allegro mają również możliwość otrzymywania poprzez Gadu-Gadu automatycznych powiadomień o każdej zmianie statusu paczki. Aby móc korzystać z takiego rozwiązania należy aktywować swój numer GG na koncie w Allegro. Kolejnym krokiem jest zaznaczenie w zakładce Moje konto > Ustawienia > Powiadomienia > Gadu-Gadu opcji "Powiadomienia o statusie przesyłki". W ten sposób Użytkownik będzie informowany o bieżącym kluczowym statusie paczki automatycznie. Informacja będzie przekazywana od momentu wpisania przez sprzedającego numeru przesyłki na karcie płatności do momentu dostarczenia przesyłki do odbiorcy.

Nowym elementem umożliwiającym użytkownikom koordynację swoich przesyłek jest również dodanie informacji o statusie przesyłki na kartę płatności. Obecnie na karcie znajduje się tylko numer przesyłki. Informacja o statusie będzie się zmieniała automatycznie. Warunkiem wyświetlenia statusu na karcie jest wpisanie numeru przesyłki przez sprzedającego, co również ma być łatwiejsze dzięki nowej metodzie WebAPI. Rozwiązanie to pozwoli sprzedającym, korzystającym z API, na automatyczne dodawanie numerów przesyłek na właściwe karty płatności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro: na Gadu-Gadu powiadomienia o paczkach Siódemki i Poczty Polskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
aa
aaa to dlatego kurier z siódemki nie zostawia już awizo gdy nie zastał nikogo w biurze? Poprzednim razem w piątek zostawił awizo, jak zadzwoniłem w poniedziałek to już paczka wracała do wawy brawo siódemka:)!
odpowiedź