SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zmieni siedzibę w Poznaniu. Zajmie 10 pięter w kompleksie Nowy Rynek, zwiększy zatrudnienie o 40 procent

Allegro zapowiedziało, że do końca 2021 roku przeniesie swoją poznańską siedzibę w nowe miejsce. Firma wynajmie 10 pięter w kompleksie biurowym Nowy Rynek o łącznej powierzchni 24,6 tys. metrów kwadratowych. Wraz z przeprowadzką Allegro chce zwiększyć liczbę pracowników o 40 procent.

Article

Allegro to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie 2020 r. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

W ostatnim okresie Allegro wprowadziło kilka istotnych zmian w funkcjonowaniu serwisu. W grudniu zapowiedziano wprowadzenie od stycznia 2021 r. wyższych prowizji w wybranych kategoriach, uruchomiono nowy dział Telemedycyna, platforma chce także wprowadzić własny system automatów paczkowych.

Nowe biura w Poznaniu, więcej pracowników

Firma podaje, że obecnie na co dzień rozwiązania dla klientów i sprzedawców tworzy ponad 2,5 tys. jej pracowników z Poznania, Warszawy, Krakowa, Torunia i Wrocławia. Platforma w 2020 r. zatrudniła w pełni zdalnie blisko 700 ekspertów - w 2021 chce zwiększyć liczbę pozyskanych talentów o blisko 40 proc.

Czytaj także: Allegro Biznes startuje w lutym 2021 roku. Zakupy firmowe mają być łatwiejsze

- Allegro rozwija się w niesamowitym tempie. W ciągu zaledwie kwartału liczba liczba klientów zwiększyła się o populację Katowic - 300 tys. konsumentów dołączyło do Allegro i mogą wybierać spośród ponad 200 mln ofert - informuje Francois Nuyts, prezes Allegro. - Jeśli wydrukowalibyśmy katalog ze wszystkimi ofertami Allegro, miały 10 kilometrów grubości! To naturalne, że jeśli chcemy zapewniać naszym klientom i sprzedawcom najlepsze doświadczenia oraz wdrażać innowacje w zadowalającym tempie, potrzebujemy utalentowanych ludzi - nie tylko z obszaru technologii. Dlatego też Inwestujemy w nowe biura, aby zapewnić pracownikom najlepszą przestrzeń do pracy, sprzyjającą kreatywności, rozwojowi oraz integracji zespołów - a dodatkowo świetnie zaprojektowaną, w najlepszej lokalizacji oraz z praktycznymi i ekologicznymi rozwiązaniami. Nasze plany rekrutacyjne na 2021 są naprawdę ambitne - pozyskanie 950 nowych talentów.

Allegro zapowiedziało, że w związku z planami rekrutacyjnymi zamierza przenieść się do nowej siedziby w Poznaniu. Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta oraz duża część zespołu komercyjnego - w sumie ponad 1,3 tys. osób. Przeprowadzka do nowej lokalizacji w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy.

Zgodnie z zapowiedzią Allegro przeniesie się do centrum Poznania, gdzie wynajmie 10 pięter w kompleksie biurowym Nowy Rynek. Łącznie biura zajmą 24.6 tys m2 powierzchni w pierwszej kolejności, z możliwością dalszej ekspansji do 29.7
tys. m2.

Czytaj także: Allegro: drożeje miesięczny Smart!, w Warszawie dostawy kurierskie w dniu zakupu

Pierwsze zespoły mają przenieść się do nowego biura w połowie 2021 r. Zaplanowano roczny okres przejściowy, podczas którego pracownicy Allegro będą przebywać w dwóch biurach. W poprzednim biurze Allegro dysponowało 1,3 tys. miejscami pracy, teraz może ich mieć nawet 2,7. tys. Nowy Rynek to trzecia inwestycja Allegro w biura w br., po ogłoszonych wcześniej w Krakowie i Warszawie.

Allegro to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie 2020 r. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

W trzecim kwartale ub.r. firma Allegro, do którego należą też Ceneo.pl i eBilet Polska, osiągnęła wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie Allegro było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała 131,7 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Allegro zmieni siedzibę w Poznaniu. Zajmie 10 pięter w kompleksie Nowy Rynek, zwiększy zatrudnienie o 40 procent

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wxo
Gdyby wydrukować wszystkie bzdury wygadywane przez prezesów zarządów miałyby powierzchnię 100 milionów boisk piłkarskich!
odpowiedź
User
Haha
No to opuszczają Grunwald po latach i lecą do centrum. Ale przyjdzie Amazon, to zmieszczą się w garażu na Łazarzu.
odpowiedź
User
I super
Amazon w Polscr nie ma szans. Tyle razy zapowiadi wejsvie j wviaz czaja sie z podkulonym ogonem. Braeo Allrgro
odpowiedź