SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro może wyemitować obligacje na 3 mld zł, ma umowę z bankami

Rada dyrektorów Allegro zdecydowała o utworzeniu programu emisji obligacji o wartości nominalnej do 3 mld zł. Firma przy emisjach zamierza współpracować m.in. z Santander Bank Polska i PKO BP.

Article

Obligacje w ramach programu będą emitowane jako uprzywilejowane obligacje niezabezpieczone (ang. senior unsecured), mogą być denominowane w złotych lub euro, oprocentowane według zmiennej lub stałej stopy procentowej. Firma będzie mogła emitować obligacje zwykłe, zielone oraz związane ze zrównoważonym rozwojem.

W komunikacie giełdowym Allegro poinformowało, że „rozważa emisję pierwszej serii obligacji denominowanych w złotych, która będzie oprocentowana według zmiennej lub stałej stopy procentowej i będzie miała okres zapadalności do 5 lat, z zastrzeżeniem, że ostateczne parametry zostaną ustalone w procesie budowania księgi popytu i będą podlegały zatwierdzeniu przez Radę Dyrektorów Spółki”.

Dodano, że pierwsza seria obligacji nie będzie miała określonego celu w rozumieniu Ustawy o obligacjach, a wpływy netto z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie ogólnych celów korporacyjnych Allegro i jego grupy kapitałowej.

Zaznaczono, że decyzja firmy o emisji pierwszej serii obligacji będzie uzależniona od sytuacji rynkowej na polskim rynku dłużnych papierów wartościowych.

We wtorek Allegro podpisało umowę programową z Santander Bank Polska, który ma być m.in. organizatorem i dealerem przy emisji obligacji, oraz PKO BP jako m.in. dealerem i agentem technicznym.

W pierwszej połowie listopada dyrektor finansowy Allegro Jon Eastick poinformował, że spółka planuje pozyskać ok. 200 mln euro finansowania jeszcze w 2021 roku lub na początku 2022 roku. Dodał, że jednym z rozważanych wariantów jest emisja obligacji złotowych.

- Emisja akcji dojdzie do skutku nie wcześniej niż w momencie zamknięcia transakcji. Jeśli chodzi o pozyskanie około 200 mln euro finansowania, to jeszcze nie mogę przekazać konkretów, ale może to nastąpić jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego roku. Jednym z rozważanych wariantów jest emisja obligacji złotowych - stwierdził Eastick.

Allegro szykuje się do przejęcia za 881 mln euro

Na początku listopada Allegro podpisało umowę przejęcia 100 proc. udziałów platformy e-commerce Mall Group i firmy logistycznej WE|DO działających m.in. w Czechach i na Słowacji. Zapłaci 881 mln euro, częściowo swoimi akcjami.

Firma Allegro, do której należą też porównywarka Ceneo i spółka eBilet Polska, w trzecim kwartale br. osiągnęła wzrost przychodów o 32,9 proc. do 1,23 mld zł i wyniku netto ze 131,7 mln zł straty do 324,4 mln zł zysku. Na platformach firmy jest 13,3 mln aktywnych kupujących, wartość średnich zakupów realizowanych przez każdego zwiększyła się o 24,5 proc.

Allegro od października ub.r. jest notowane na warszawskiej giełdzie. Od początku września kurs spółki zmalał z prawie 73 zł do ok. 40 zł, pierwszy raz spadł poniżej ceny 43 zł z oferty publicznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro może wyemitować obligacje na 3 mld zł, ma umowę z bankami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl