SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Z Allegro.pl odchodzi chief commercial officer Damian Zapłata

Damian Zapłata w piątek zrezygnował ze skutkiem natychmiastowym z funkcji członka zarządu i chief commercial officer w Allegro.pl. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Aleksandra Sroka-Krzyżak.

Damian ZapłataArticle

W komunikacie giełdowym Allegro podano, że „Damian Zapłata podkreślił, że prawie rok po zakończonej sukcesem pierwszej ofercie publicznej Spółki, uznał, że spełnił swoją misję w Allegro.pl i jest to odpowiedni moment na ustąpienie ze stanowiska i podjęcie nowych wyzwań zawodowych”.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Damianowi za jego wkład w rozwój Allegro oraz sukces osiągnięty przez naszą organizację w ostatnich latach. W tym czasie udało mu się zbudować solidne fundamenty biznesu, które w przyszłości nadal stanowić będzie podstawę rozwoju całej grupy Allegro - komentuje Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Damian zbudował też fantastyczny zespół commerce, który z sukcesem realizuje naszą ambitną strategię wzrostu. Choć decyzję Damiana o odejściu z Allegro przyjęliśmy ze smutkiem, życzymy mu powodzenia w jego dalszej drodze zawodowej - zaznaczył.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W najbliższym czasie obowiązki chief commercial oficera Allegro.pl będzie pełniła Aleksandra Sroka-Krzyżak, chief of staff i head of strategy w firmie.

Damian Zapłata w Allegro.pl przez cztery lata

Z Allegro.pl Damian Zapłata był związany od jesieni 2017 roku. Odpowiadał za bieżące zarządzanie oraz rozwój strategii dla obszaru komercyjnego, skupiając się na dostarczaniu jak najlepszych ofert oraz na kształtowaniu pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów platformy.

Wcześniej przez prawie trzy lata Damian Zapłata był prezesem firmy First Data Polska, do której należy marka Polcard. Przedtem pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Loyalty Partner Polska, odpowiadając m.in. za rozwój programu lojalnościowego Payback.

W latach 2008-2010 był partnerem w McKinsey & Company, specjalizował się w rynku usług finansowych, firmach z segmentu private equity, branży FMCG oraz handlu detalicznym. Zapłata jest absolwentem Europa Universitaet Viadrina w Niemczech, ukończył również studia MBA na uczelni INSEAD we Francji i Singapurze.

Z Allegro.pl odchodzi Piotr Szybiak

W drugiej połowie czerwca zapowiedziano, że z końcem września z zarządu spółki Allegro.pl odejdzie Piotr Szybiak. Zastąpi go Seshashayee Sridhara (znany także jako Mittu Sridhara), wcześniej związany m.in. z Careem i Grupą TUI.

Allegro.pl to jedna z głównych spółek zależnych firmy Allegro, od października ub.r. notowanej na warszawskiej giełdzie. Prezesem Allegro.pl jest Francois Nuyts, a członkiem zarządu ds. finansowych Jonathan Eastick.

W drugim kwartale br. przychody grupy kapitałowej Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe.

Według badania Mediapanel w lipcu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,46 mln użytkowników i 60,4 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna Allegro - 8,74 mln użytkowników i 30,2 proc. zasięgu.

Dołącz do dyskusji: Z Allegro.pl odchodzi chief commercial officer Damian Zapłata

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
„W związku z gigantycznym sukcesem…”
odpowiedź
User
Zeus
Piotr byłeś jak Opoka.
odpowiedź