SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mittu Sridhara za Piotra Szybiaka w zarządzie Allegro.pl

Z końcem września z zarządu spółki Allegro.pl, należącej do notowanego na warszawskiej giełdzie Allegro, odejdzie Piotr Szybiak. Zastąpi go Seshashayee Sridhara (znany także jako Mittu Sridhara), wcześniej związany m.in. z Careem i Grupą TUI.

Mittu SridharaArticle

W komunikacie Allegro zaznaczono, że Piotr Szybiak po odejściu z zarządu Allegro przez 12 miesięcy będzie jeszcze w niepełnym wymiarze godzin do dyspozycji prezesa firmy Francois Nuytsa i Mittu Sridhara. Będzie wspierać ich w miarę potrzeb, co maa zapewnić płynne przekazanie obowiązków.

Szybiak pracował w Allegro od początku swojej kariery zawodowej, pełnił funkcje od dewelopera do dyrektora ds. technologii, członkiem zarządu został jesienią 2017 roku. W komunikacie podano, że po debiucie firmy na warszawskiej giełdzie w październiku ub.r. „uznał, że spełnił swoją misję w Allegro.pl i nadchodząca dwudziesta rocznica rozpoczęcia jego pracy to odpowiedni moment na ustąpienie ze stanowiska i podjęcie nowych wyzwań zawodowych”.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Piotrowi za jego wyjątkowy wkład w rozwój Allegro oraz sukces osiągnięty przez naszą organizację w ostatnim dwudziestoleciu. Przez kilka ostatnich lat Piotr kierował zespołami ds. produktu i ds. technologii. W tym czasie udało mu się zbudować solidną infrastrukturę, która w przyszłości nadal stanowić będzie podstawę zrównoważonego rozwoju całej grupy Allegro - komentuje Francois Nuyts.

- Choć decyzję Piotra o odejściu z Allegro przyjęliśmy ze smutkiem, to doceniamy jego wkład w przygotowanie do przekazania obowiązków nowemu członkowi kierownictwa. Jego postawa wyznacza nowe standardy tego, jak powinna wyglądać sukcesja stanowisk w obrębie organizacji. Życzymy Piotrowi powodzenia w jego dalszej drodze zawodowej - dodaje.

Mittu Sridhara przychodzi ze spółki zależnej Ubera

Poprzednio Mittu Sridhara przez ponad trzy lata był związany ze spółką Careem realizującą usługi z zakresu zamawiania przejazdów, usług płatniczych, dostaw produktów spożywczych oraz oferującej klientom współdzielenie przejazdów. Pełnił tam stanowisko dyrektora ds. technologii. Na początku ub.r. Careem został przejęty przez Ubera.

Wcześniej Mittu Sridhara pracował m.in. w tureckiej spółce e-commerce’owej Hepsiburada.com, biurze podróży TUI, zajmującej się grami losowymi firmie Landbrokes oraz koncernie technologicznym Sabre, był tam m.in. dyrektorem ds. informacji i dyrektorem ds. produktu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ogółem ma ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych. - Mittu Sridhara jest specjalistą z obszaru transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i posiada doświadczenie w tworzeniu nowych produktów stawiając potrzeby klientów na pierwszym miejscu. Z pasją zajmuje się zarządzaniem ludźmi i ma doświadczenie w różnorodnym środowisku pracy - zarówno pod kątem geograficznym, jak i kulturowym - podkreślono w komunikacie Allegro.

W zarządzie Allegro.pl oprócz Francois Nuytsa są Jonathan Eastick (od wiosny 2018 roku) oraz Damian Zapłata (od początku 2018 roku).

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w maju br. jej odsłona przeglądarkowa zanotowała 18,14 mln użytkowników i 62,4 proc. zasięgu, a aplikacja mobilna - 8,9 mln użytkowników i 30,6 proc. zasięgu.

W pierwszym kwartale br. firma Allegro osiągnęła wzrost przychodów netto o 61,1 proc. do 1,21 mld zł i zysku netto ze 104,6 do 269,6 mln zł. Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale 2021 roku wzrosła rdr o 50,6 proc. do 535,5 mln zł. Zysk netto zwiększył się do 269,6 mln zł z 104,6 mln zł zysku rok wcześniej.

Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy Allegro pierwszym kwartale 2021 r. wyniosła 9,6 mld zł (wzrost o 46,1 proc. rdr).

Największy, 82,2 proc. udział w przychodach ogółem miał segment marketplace, usługi reklamowe odpowiadały za 8,4 proc. przychodów, własna sprzedaż detaliczna za 4,9 proc. oraz porównywarka cen Ceneo.pl za 4,1 proc. Allegro planuje w całym 2021 roku zwiększyć zatrudnienie łącznie o 1.500 pracowników.

Dołącz do dyskusji: Mittu Sridhara za Piotra Szybiaka w zarządzie Allegro.pl

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ula TVP
buhahahaha
odpowiedź
User
awek
Polska firma ... była kiedyś
odpowiedź