SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zmienia warunki promocji wyrobów medycznych

Na Allegro pojawiają się dodatkowe wymogi dla sprzedawców chcących promować oferty z produktami medycznymi.

Article

Od 31 sierpnia sprzedawcy zamierzający korzystać z opcji promocyjnych przy ofertami z wyrobami medycznymi będą musieli:
- przesłać administracji Allegro w papierowej wersji oświadczenie potwierdzające, że sprzedawca korzysta z opcji promocyjnych oraz „w razie zakwestionowania ww. działań reklamowych będących przedmiotem niniejszego oświadczenia zobowiązuje się do naprawienia wszelkiej szkody, która wynikałaby z tego tytułu dla Allegro Sp. z o.o.”
- uzupełnić w ofertach parametr wyrób medyczny, zaznaczając przy nim opcję „tak”.

Spełnienie tych warunków będzie niezbędne przy korzystaniu z kilku najpopularniejszych kategorii reklamowych na Allegro: opcji promowania ofert, Strefy Okazji, Allegro Days (oraz podobnych akcji, m.in. Smart! Week, Black Week) oraz Allegro Ads.

Allegro wyłączy opcje promowania

31 sierpnia Allegro wyłączy opcje promowania (wyróżnienie, wyróżnienie Elastyczne i pakiet Promo) w trwających ofertach, w których zaznaczono „tak” przy parametrze wyrób medyczny. - Jeśli wyłączymy opcje promowania w Twoich ofertach, zwrócimy Ci opłaty za włączenie promowania oraz za wszystkie pozostałe opłaty cykliczne, na przykład opłatę za wystawienie. Szczegóły sprawdzisz w zakładce Rozliczenia z Allegro - zapowiedziała platforma sprzedawcom.

Od 14 sierpnia parametr „wyrób medyczny” jest obowiązkowy w wybranych kategoriach (m.in. z obszarów: specjalistyczny sprzęt medyczny, sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, urządzenia medyczne, wyposażenie szpitali i gabinetów, laktatory i akcesoria).

- Uzupełnij go, gdy wystawiasz ofertę lub skorzystaj z zakładki Uzupełnij parametry. Dzięki temu będziemy mieć pewność, jakie dokładnie produkty sprzedajesz i czy robisz to zgodnie z przepisami prawa - zachęca Allegro.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. W lipcu br. zanotowała 18,79 mln użytkowników, 63,48 proc. zasięgu oraz godzinę, 45 minut i 45 sekund średniego czasu korzystania (według badania Mediapanel).

Grupa Allegro, do której oprócz należą też m.in. eBilet,  Ceneo i przejęte wiosną ub.r. Mall Group i WE|DO, w pierwszym kwartale br. zwiększyła przychody rok do roku o 22,7 proc. do 1,71 mld zł, a jej zysk netto zmalał ze 166,9 do 157 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro zmienia warunki promocji wyrobów medycznych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl