SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zaczyna zwolnienia grupowe i outsourcing, stawia na mobile

Grupa Allegro w najbliższym czasie zwolni ok. 90 pracowników, a kolejnych 80 przeniesie do firm zewnętrznych, mimo że jednocześnie ogłasza otwarcie swojego nowego biura. Spółka zamierza działać elastyczniej i skupić się na segmencie mobilnym.

Article

Grupa Allegro planuje reorganizację swoich działów marketingu, obsługi klienta korporacyjnego IT, finansów oraz administracji, tak aby skupiały się na kluczowych zadaniach i lepiej wspierały poszczególne segmenty biznesowe grupy. Ma to usprawnić działania, ułatwić zarządzanie biznesem i proces adaptacji.

- Reorganizacja jest niezbędna, abyśmy mogli myśleć o sukcesie w przyszłości. Chcemy mieć możliwość efektywnego rozwoju produktów i usług, których nasi klienci oczekują w dynamicznie zmieniającym się, mobilnym świecie - tłumaczy Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej. - Nasz przyszły sukces zależy od transformacji w firmę bardziej elastyczną i zorientowaną na klienta - dodaje.

Jak na razie te zmiany oznaczają dużą redukcję zatrudnienia. Z Grupy Allegro zwolnionych zostanie ok. 90 osób, kolejnych ok. 80 zostanie przeniesionych do innych firm, które będą świadczyły dla spółki usługi na zasadzie outsourcingu, natomiast prawie 70 pracowników trafi z centralnych zespołów wsparcia bezpośrednio do segmentów biznesowych, przez co mają być lepiej zaangażowane w realizację tylko tych zadań, które są kluczowe dla rozwoju firmy. Spółka zgłosiła już plan tych zwolnień do urzędu pracy i zaczęła rozmowy z przedstawicielami pracowników dotyczące warunków, na jakich będą rozwiązywane umowy.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że planowana racjonalizacja zatrudnienia może budzić zaniepokojenie, gdyż niestety będziemy musieli się pożegnać z niektórymi współpracownikami. Pamiętamy jednak, że to pracownicy są najcenniejszym kapitałem naszej firmy. Dlatego tym, którym nie możemy zaoferować pracy w nowej strukturze organizacyjnej, udzielimy pomocy i wsparcia w znalezieniu nowego zatrudnienia. Jest to dla mnie osobiście bardzo istotne - deklaruje Przemysław Budkowski

Grupa Allegro nie podaje konkretnych powodów tak dużych cięć personalnych. Warto jednak przypomnieć, że w marcu br. firma ostatecznie zamknęła serwis zakupów grupowych Citeam.pl (więcej na ten temat), a czerwcu br. zrezygnowała z serwisu Lokalo.pl (więcej o tym). Od dłuższego czasu w branży pojawiają się pogłoski, że na sprzedaż wystawione są należące do spółki serwisy spoza sektora e-commerce: gospodarczy Bankier.pl (który w czerwcu br. ruszył w nowej wersji - zobacz szczegóły) i społecznościowy Wykop.pl (też w czerwcu udostępniony w nowej odsłonie - więcej na ten temat).

W spółce GG Network, formalnie należącej do Grupy Allegro od maja ub.r., spore zwolnienia przeprowadzono już dwa lata temu (przeczytaj o tym więcej), natomiast w połowie ub.r. skonsolidowano serwisy, zamykając m.in. społecznościowy Blip.pl i plotkarskie Ochachy.pl (więcej na ten temat).

Jednocześnie Grupa Allegro zapowiada, że zatrudni kilkudziesięciu nowych inżynierów oprogramowania. Firma ogłosiła też otwarcie jej piątego biura w Polsce, działającego w Krakowie (pozostałe są w Poznaniu, Warszawie, Toruniu i Wrocławiu).

W lipcu br. serwisy Grupy Allegro - GG zanotowały 15,93 mln użytkowników i 3,73 mld odsłon, a sam serwis Allegro.pl - 12,69 mln użytkowników i 2,15 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Allegro zaczyna zwolnienia grupowe i outsourcing, stawia na mobile

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lelek
Zwalniać dalej i imię nowoczesnych technologi, zobaczymy kto potem będzie kupował na All.. . Nie nastąpi teraz ale w niedługim czasie będzie spadek sprzedaży. To do boju zwalniamy dalej dla nowego oprogramowania które zastąpi np 100 osób.
odpowiedź
User
Pracownik GG
W GG dwa lata temu zwalniali, ale potem cały czas były dogrywki. Zostało nas niewiele osób tu na kamionkowskiej. Nie ma co ukrywać GG mocno leci w dół. Jeśli chodzi o komunikacje mamy po prostu konkurencje, ktora rośnie w siłe. Ale najgorsze, że GG pozamykała serwisy treściowe, bo dziś można by na tym nieźle zarabić w afiljacji itd.
odpowiedź
User
Jan
Zwalniają znaczy będą zatrudniać. Słynna zasada z Axel Springer.
odpowiedź