SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro uruchamia Allegro Lokalnie z ofertami od osób prywatnych. 10 proc. prowizji od sprzedaży i opcja zupełnie za darmo

W połowie września ruszy serwis AllegroLokalnie.pl, w którym będą publikowane oferty od osób prywatnych prowadzących sprzedaż na Allegro. W nowym serwisie nie będzie opłat za zamieszczanie ogłoszeń, a prowizja od sprzedaży przy licytacjach i ofertach „Kup teraz” będzie wynosić 10 proc. (maksymalnie 50 zł).

Article

Na AllegroLokalnie.pl, tak samo jak na całej platformie Allegro, będzie można zamieszczać oferty w formie aukcji i z opcją „Kup teraz”. Prowizja przy obu typach ogłoszeń będzie wynosić 10 proc. (ceny produktu bez kosztów dostawy), przy czym nie więcej niż 50 zł.

W nowym serwisie będą dostępne takie same metody płatności i opcje dostawy jak na Allegro, możliwe też będzie objęcie transakcji Programem Ochrony Kupujących.

AllegroLokalnie.pl pozostanie częścią platformy Allegro i będzie dostępne dla każdego sprzedającego i kupującego z profilem na Allegro - nie ma osobnego procesu rejestracji. Zamieszczone oferty z licytacją i „Kup teraz” będą widoczne jednocześnie w Allegro Lokalnie oraz w odpowiedniej kategorii na Allegro.

Sprzedawcy będą mogli korzystać z opcji wyróżniania ogłoszenia przez 10 dni. Tylko na Allegro Lokalnie kosztuje to 4,99 zł, a za 19 zł oferta będzie wyróżniona i na Allegro Lokalnie, i na głównym Allegro.

Bez ofert z motoryzacji i nieruchomości, Allegro Smart! i rat

Na AllegroLokalnie.pl nie będzie można wystawiać ofert w kategoriach Motoryzacja i Nieruchomości.

W nowym serwisie na razie nie będą też dostępne opcje Allegro Smart!, Raty Zero, Program Monetowy, odroczona płatność, kupujący nie będą mogli korzystać z kart podarunkowych i kuponów.

Jeden sprzedawca na AllegroLokalnie.pl może mieć jednocześnie wystawionych do 50 ogłoszeń. Każde jest widoczne przez 30 dni, można włączyć automatyczne odnawianie. Dostępna jest też opcja edytowania oferty po publikacji.

Zupełnie za darmo oferty widoczne tylko na Allegro Lokalnie

W nowym serwisie będzie też całkowicie bezpłatna opcja ogłoszeń - wyświetlanych tylko w nim oraz niemających formy licytacji ani „Kup teraz”.

Przy takich ofertach sprzedawca i kupujący co do warunków transakcji będą musieli się porozumieć poprzez czat na platformie. Ponadto we własnym zakresie będą ustalali odbiór lub przesłanie produktu i płatność za niego - Allegro nie będzie gwarantować żadnej z tych części transakcji.

Sprzedawcy będą mogli wykupywać wyróżnienie takich ofert tylko na AllegroLokalnie.pl.

Na Allegro.pl oferty od osób tylko do stycznia 2020 roku

Serwis AllegroLokalnie.pl zostanie uruchomiony 16 września br. Odtąd tylko tam będą mogły być publikowane oferty od osób prywatnych.

Takie oferty zamieszczone wcześniej na Allegro.pl pozostaną w tym serwisie aż do wygaśnięcia. Będą mogły być automatycznie wznawiane zgodnie z pierwotnymi ustawieniami, ale nie dłużej niż do końca stycznia 2020 roku.

Co z użytkownikami, którzy w ramach zwykłych kont na Allegro prowadzą sprzedaż jako działalność gospodarcza? Platforma zachęca ich, żeby do połowy września przekształcili swoje profile na firmowe.

Na AllegroLokalnie.pl będzie funkcjonować opcja prowadzenia zbiórek do kwoty 10 tys. zł na cele społeczne. Jest ona skierowana do inicjatyw lokalnych, m.in. organizacji pozarządowych, rad rodziców i dyrektorów placówek oświatowych.

- Allegro Lokalnie to nowy standard zakupów w sieci jeżeli chodzi o prywatnych użytkowników. Zapewniamy taki sam poziom wygody i bezpieczeństwa, którym mogą cieszyć się klienci na Allegro. Korzystanie z serwisu jest bardzo łatwe - zapewnia Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Tworząc Allegro Lokalnie wracamy do naszych korzeni i do tego, co zawsze robiliśmy najlepiej. 20 lat temu Allegro powstało jako miejsce, gdzie ludzie z całej Polski mogli spotkać się w sieci i robić zakupy. Dzięki projektom, takim jak Allegro Lokalnie, możemy upewnić się, że dwie dekady później nadal wyprzedzamy oczekiwania klientów - podkreśla Nuyts.

Allegro podaje, że obecnie na platformie jest zarejestrowanych 21 mln użytkowników, z czego 140 tys. to sprzedawcy z kontami firmowymi. Nie ujawnia natomiast, ilu jest sprzedających z kontami zwykłymi, dla których uruchomiono Allegro Lokalnie.

Według badania Gemius/PBI w lipcu br. przeglądarkowa wersja Allegro zanotowała 16,4 mln realnych użytkowników i 1,17 mld odsłon, a aplikacja mobilna - 3,39 mln użytkowników.

W ub.r. Allegro osiągnęło 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro uruchamia Allegro Lokalnie z ofertami od osób prywatnych. 10 proc. prowizji od sprzedaży i opcja zupełnie za darmo

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sprzedający
Mierna próba ratowania zasięgu u sprzedawców prywatnych, którzy masowo migrują na OLX. Aż 10 proc. od sprzedaży (za nie zrobienie niczego poza zaoferowaniem samej wymierającej platformy) to skandal.
odpowiedź
User
żenada
I prywatni użytkownicy mają się zamieniać w firmowych sprzedawców. Hahahahahahah :)
odpowiedź
User
hehe
kto chce serwis aukcyjny z wystawieniem przedmiotu za 1 zł na 7 dni/ 2 zł. na 14 dni i bez żadnych prowizji?
odpowiedź