SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allianz Bank Polska trafi na GPW

Getin Holding wydzieli ze swojej struktury do Allianz Banku Polska oddział w Warszawie, posiadający m.in. 93,71% akcji Getin Noble Bank, wynika z komunikatu spółki. Planuje się, że Allianz Bank Polska trafi potem do obrotu giełdowego.

Allianz Bank Polska trafi na GPW

„Rada nadzorcza emitenta podjęła uchwałę zatwierdzającą przedstawioną przez zarząd strategię zmian w grupie kapitałowej Getin Holding przewidującą podział poprzez wydzielenie oddziału w Warszawie do Allianz Banku Polska (AZB) w trybie art. 529 §1 pkt 4 Kodeksu spółek handlowych" – czytamy  w komunikacie. Spółka podała, że oddział Getin Holding w Warszawie posiada między innymi pakiet wszystkich posiadanych przez Getin Holding akcji Getin Noble Bank SA stanowiący 93,71% kapitału tej firmy.

„W konsekwencji przyjętego modelu podziału (przez przeniesienie części majątku na istniejącą spółkę, tj. 'podział przez wydzielenie') Getin Holding będzie kontynuował swoją dotychczasową działalność, a nastąpi jedynie przeniesienie części jego aktywów i zobowiązań na AZB" – czytamy dalej.

Getin Holding poinformował, że w wyniku procedury wydzielenia dotychczasowi akcjonariusze Getin Holding dostaną z mocy prawa nowo emitowane w drodze oferty publicznej akcje AZB proporcjonalnie do ich stanu posiadania akcji w Getin Holding, przy zastosowaniu wobec każdego z akcjonariuszy Getin Holding parytetu wymiany akcji ustalonego w oparciu o wyceny AZB oraz wydzielanego oddziału spółki Getin Holding. „Wszystkie akcje nowej emisji w AZB zostaną przyznane za pośrednictwem KDPW wszystkim akcjonariuszom Getin Holding. Podział Getin Holding będzie połączony z przeprowadzeniem procesu wprowadzenia akcji AZB do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA" – czytamy w komunikacie.

Getin Holding podał, że warunkami przeprowadzenia podziału jest m.in. podjęcie uchwał przez walne zgromadzenia AZB i Getin Holding zatwierdzających podział, brak sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego na nabycie przez AZB akcji GNB wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa wydzielanego z Getin Holding, zatwierdzenie prospektu emisyjnego AZB obejmującego emisję akcji dokonywaną w związku z podziałem przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz  zgoda Komisji Nadzoru Finansowego na zmianę statutu AZB, w związku z wyżej wskazana emisją.

„W wyniku wdrożenia tego etapu powstają dwie grupy kapitałowe:
-grupa Getin Holding, w skład której wejdzie Idea Bank SA oraz podmioty prowadzące pozostałą działalność finansową w Polsce w tym działalność ubezpieczeniową (TU Europa SA wraz ze spółką zależną TUnŻ Europa SA) oraz międzynarodową działalność finansową (Getin International SA, Carcade OOO oraz PlusBank SA wraz ze spółkami zależnymi), oraz
- grupa obejmująca AZB i GNB" – głosi komunikat.

Getin Holding zapowiedział, że kolejnym zakładanym krokiem będzie planowane na pierwsze półrocze 2012 roku połączenie AZB oraz GNB, przy czym planuje się, że spółką przejmującą będzie AZB.

Na początku czerwca Getin Holding sfinalizował przejęcie 100% akcji Allianz Bank Polska za kwotę 148,84 mln zł, ale szacuje, że suma ta zostanie pomniejszona (zwrot ma nastąpić do 11 lipca br.) o uzgodnione przez strony pozycje w oparciu o sprawozdanie finansowe banku sporządzone na dzień zamknięcia transakcji.

Gdy w listopadzie ub.r. Getin Holdin podpisał umowę nabycia 100% akcji Allianz Bank Polska od Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polskai przejęcia jego działalności bankowej w Polsce, podano, że cena nabycia akcji - na dzień 30 czerwca 2010 r. - wynosiłaby 140 mln zł.

Allianz Bank Polska działa w Polsce od 2008 roku. Koncentruje się na klientach detalicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allianz Bank Polska trafi na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl