SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amatorzy napojów wyskokowych ... po polsku

Whisky versus Lodowa - czy klientela tych marek różni się aż tak bardzo? Raport Acxiom Polska o preferencjach polskich amatorów napojów alkoholowych na podstawie Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług

Przygotowana przez Acxiom analiza wskazuje na wiele, ciekawych cech różnicujących konsumentów obu trunków.

Whisky to produkt zdecydowanie męski - ponad 63% kupujących to mężczyźni, podczas gdy w kategorii wódek przeważają kobiety - 53%. Whisky to także trunek młodego pokolenia. Wśród jego amatorów dominują ludzie w młodszych przedziałach wiekowych: w wieku 18-24 lata jest ich 18%, podczas gdy grupa pijących Lodową w tym wieku liczy 6%. Grupa 25-29-latków pijących whisky liczy aż 20% i w porównaniu do Lodowej jest ponad dwukrotnie większa.

Ulubionymi markami wódek konsumentów whisky są Bols (20%), Finlandia (16%) i Smirnoff (11%). Kupujący Lodową natomiast wybierają najczęściej Absolwenta (27%) oraz Bolsa (12%). Do najpopularniejszych marek piwa w obu grupach należy Tyskie i Żywiec, chociaż pijący whisky sięgają także po Heinekena i Carslberga, a klientela Lodowej - po Dębowe Mocne, Karmi i Warkę Strong.

Klientela whisky wykazuje dużo większe niż przeciętny polski konsument zainteresowanie sportem, książkami, muzyką i spędzaniem czasu poza domem. Tylko 22% z nich nie wyjeżdża na wakacje, podczas gdy reszta podróżuje po Polsce (44%), Europie (28%) lub innych kontynentach (6%). Konsumenci Lodowej dużo rzadziej podróżują - tylko, co czwarty z nich spędza urlop poza domem.

Cena trunku jest wyznacznikiem zasobności portfela jego odbiorców. Nie dziwi więc fakt, że konsumenci whisky są lepiej sytuowani od pijących wódki z niższych półek. 54% amatorów whisky wydaje na tygodniowe zakupy więcej niż 150 zł, rachunki za telefon komórkowy dla 35% z nich przekraczają 100zł, a 68% posiada co najmniej jedno auto.

Blisko połowa konsumentów Lodowej robi zakupy w małych, okolicznych sklepach, a ich tygodniowe wydatki nie przekraczają dla większości (55%) 100 zł. 33% żyje w mieszkaniach komunalnych (dla konsumentów whisky wskaźnik ten wynosi 19%), 13% u rodziny (ponad 19% kupujących whisky!) a właścicielami swoich czterech ścian jest 48% z nich (57% dla pijących whisky).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amatorzy napojów wyskokowych ... po polsku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl