SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon zatrudni w Polsce ponad 9 tys. pracowników sezonowych

Na przedświąteczny okres zakupowy Amazon w swoich centrach logistycznych w Polsce zatrudni dodatkowo ponad 9 tys. pracowników.

Article

Amazon podkreśla, że pracownicy poziomu początkowego we wszystkich jego centrach logistycznych w Polsce otrzymują na stawkę godzinową rozpoczynającą się od  22,5 zł brutto/godz. oraz dodatkową miesięczną premię w wysokości do 15 proc. za frekwencję indywidualną i produktywność zespołu

Takie stawki dotyczą pracowników sezonowych, pełnoetatowych oraz tych pracujących na pół etatu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Do przedświątecznego szczytu przygotowujemy się przez cały rok i bardzo cieszy nas, że tym razem będziemy mogli stworzyć ponad 9 000 dodatkowych miejsc pracy - mówi Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. - Nie możemy się doczekać, aby powitać zarówno pracowników, którzy wspierali nas już w poprzednich latach, jak i tych, którzy dołączą do naszego zespołu po raz pierwszy - podkreśla.

W ub.r. ponad 6,5 tys. pracowników sezonowych, zatrudnionych na okres przedświątecznego szczytu zakupowego, zdecydowało się na stałe zatrudnienie w Amazonie.

Sklep Amazona w pełnej wersji w Polsce

W ub.r. spółka Amazon Fulfillment Poland zarządzająca centrami logistycznymi Amazona w naszym kraju osiągnęła wzrost przychodów o 64,2 proc. do 3,67 mld zł, a jej zysk netto zmalał z 60,87 do 28,67 mln zł. W ub.r. w firmie pracowało średnio 17 323 osób, wobec 14 563 rok wcześniej. Na koniec ub.r. liczba pracowników przekroczyła już 18 tys.

Na wrzesień br. Amazon zapowiedział otworzenie dziesiątego centrum logistycznego w Polsce - w Świebodzinie.

Na początku marca br. uruchomiona została pełna polska odsłona sklepu internetowego Amazon. Za dostawy zakupów odpowiadają InPost (m.in. do Paczkomatów), DHL i Poczta Polska, a przy zakupach od Amazona za minimum 100 zł przesyłka jest darmowa.

Dołącz do dyskusji: Amazon zatrudni w Polsce ponad 9 tys. pracowników sezonowych

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
PK
Tam chyba nie ma ludzi, którzy pracują więcej niż rok, a jak są, to już myślą o zmianie pracy. Taki to dobry pracodawca.
odpowiedź
User
gosc
do OK Amazon ma pracowników stałych a w czasie przedświąteczny rekrutują dodatkowych na okres świąteczny co ty za głupoty wypisujesz jest to jedna z największych firm zagranicznych w tym wsi kraj i pracować jak i kupować w amazonkę ich produkty które są najlepsze na świecie technologicznie to duma ... ty musisz być zazdrosny gdyż musisz buc 0skonczonym by się cię zatrudniła za głupi i by na posiadaniu mieć slawnego bogatego pracodawcę celebryte ... ty musisz być kimś zazdrosny lub debile skończonym na posiadaniu z głowa zadość się różnie objawia może temu iż ty nikt robol z status świta który by na pszykecie szansy nie posiadał.na sławny bogaty medialny pracodawca który z rząd USA rękę podaje sobie który w prasie telewizji i paszy stole z rząd siedzi na imprezach taki prezes technologii celebryta osoba sławna publiczna gwiazda ty PK musisz być świr ja ostatnio.czytałaś iż z premierem Dni się spotkali prezesi tego z zonami i mężami oraz izchajs sypałi na ochronę środowiska z funduszu dla uni europejskiej może my problem z kopalniami przez rząd polski mamy zagraniczni siedzą zswymrzad i do uni europejskiej chajs pchają na ochronę środowiska niszcząc nasze popalnie dla środowiska poprawy na świecie ... stany nas do ruiny doprowadzili i kopalnie polski mamy przez amazonka je zamknąć który ze stanami. Rząd siedzą .... Myślę iż stany wykanczaja polski kraj i rząd może wszystko nam zabiora. ... debilom
odpowiedź
User
Tomek
Nauczcie się pisać po polsku w tym Amazonie, jeśli już robicie propagandę w komentarzach.
odpowiedź