SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon z transmisjami Premier League dla użytkowników w Wielkiej Brytanii

Za nieznaną kwotę Amazon wykupił prawa do transmitowania części rozgrywek Premier League przez trzy kolejne sezony. Użytkownicy platformy Amazon Prime w Wielkiej Brytanii obejrzą w każdym sezonie 20 spotkań nie ponosząc z tego tytułu dodatkowych opłat.

fot. Shutterstock.comArticle

Umowa zawarta przez Amazon i Premier League o nieujawnionej wartości przewiduje, że począwszy od 2019 r. amerykański koncern na swojej platformie Prime przez kolejne 3 lata na żywo pokaże 20 spotkań w każdym sezonie.

Oferta transmisji będzie dostępna dla użytkowników platformy Amazon Prime w Wielkiej Brytanii, którzy oprócz standardowej subskrypcji nie poniosą w związku z tym żadnych dodatkowych opłat.

Dziennik „The Guardian” informuje, że negocjacje pomiędzy Amazonem a zarządem Premier League w sprawie nabycia praw toczyły się przez kilka miesięcy, a rywalem Amazona był m.in. koncern BT. Problemy w podpisaniu umowy wiązały się z tym, że z jednej strony Premier League decydując się po raz pierwszy na sprzedaż praw do transmisji w streamingu długo nie mogła ustalić ostatecznej ceny, z drugiej zaś potencjalni nabywcy nie byli pewni czy nabycie praw jedynie do kilkudziesięciu meczów zapewni im odpowiednie przychody.

Ostatecznie oprócz Amazona drugi zestaw transmisji, także obejmujący 20 spotkań w sezonie przez 3 lata wykupił BT płacąc kwotę 90 mln funtów. W sumie od 2019 r. przez 3 lata BT za 975 mln funtów pokaże 52 mecze ligi angielskiej w sezonie, zaś telewizja Sky będzie transmitować 128 spotkań płacąc za to 3,75 mld funtów.

Amazon inwestuje coraz więcej w transmisje sportowe. Jesienią ub.r. przejął prawa do nadawania w Wielkiej Brytanii US Open, wcześniej wykupił też możliwość transmisji rozgrywek NFL w USA.

 

Dołącz do dyskusji: Amazon z transmisjami Premier League dla użytkowników w Wielkiej Brytanii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl