SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ambitne plana właściciela sieci Idea

Centertel liczy na 20% wzrostu przychodów w II poł. 2004 r.

PTK Centertel Sp. z o.o. miała 4.143 mln zł przychodów w okresie I-III kw. 2004 roku wobec 3.275 mln zł rok wcześniej. Operator sieci telefonii komórkowej Idea oczekuje wzrostu przychodów w II połowie br. o co najmniej 20% r/r z 2.458 mln zł w II połowie 2003 r., powiedział w czwartek dyrektor finansowy spółki Jacek Murawski.

W samym trzecim kwartale 2004 r. przychody ze sprzedaży PTK Centertel wyniosły 1.475 mln zł wobec 1.201 mln rok wcześniej.

Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku 1.412 mln zł wobec 991 mln zł rok wcześniej.

Zysk netto po trzech kwartałach 2004 roku wyniósł 499 mln zł wobec 36 mln zł straty w takim samym okresie 2003 roku, a zysk operacyjny wniósł 793 mln zł wobec 457 mln zł.

„Na koniec III kw. wynik (netto) jest bardzo zadowalający ponad 490 mln zł i w dalszym ciągu rośnie. Jestem pewien, że do końca roku te pozytywne tendencje zostaną utrzymane” – powiedział podczas konferencji prasowej prezes PTK Centertel Sławomir Skrodzki.

Powiedział także, iż obecnie z telefonów komórkowych korzysta 21,1 mln Polaków, co oznacza 55% penetracji rynku, a do końca roku oczekuje 58%.

Dodał, że w tym roku PTK Centertel chce zbliżyć się do osiągnięcia 7 mln klientów. Wzrost liczby nowych klientów będzie między innymi zasługą wprowadzenia nowej oferty taryfowej Jedna Idea.

Na koniec trzeciego kwartału z usług Centertela korzystało 6,6 mln osób, co dawało udział w rynku telefonii komórkowej na poziomie 31,2%.

„Spodziewamy się ponad 300.000 dodatkowych użytkowników do końca roku z tej nowej oferty. [...] Chcemy zbliżyć się na koniec roku do 7 mln klientów i miło by było zakończyć rok przekroczeniem tej liczby, ale to będzie bardzo trudne do osiągnięcia” – powiedział Skrodzki.

Prezes powiedział także, że do końca tego roku Idea chce wprowadzić usługę szybkiej transmisji danych EDGE, a prawdopodobnie do końca 2005 roku telefonię trzeciej generacji UMTS.

„UMTS jako technologia potrzebuje jeszcze czasu, według naszej oceny pół roku do roku, żeby stać się technologią stabilną i niezawodną w działaniu. To, na czym chcemy się na razie koncentrować, to na jakości i szybkości transmisji danych, a koszt zbudowania sieci UMTS jest niewyobrażalnie duży” – powiedział Skrodzki.

„EDGE wprowadzimy do końca tego roku, zaś w drugiej połowie 2005, a już na pewno od 1 stycznia 2006 chcemy zaoferować klientom UMTS” – dodał.

Obecni trzej operatorzy telefonii drugiej generacji są zobowiązani do wprowadzenia usług telefonii G3 najpóźniej od początku 2006 roku.(isb)

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ambitne plana właściciela sieci Idea

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl