SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykańscy kongresmeni wzywają media społecznościowe do archiwizowania dowodów zbrodni na Ukrainie

Czworo przewodniczących wpływowych komisji amerykańskiej Izby Reprezentantów zaapelowało do prezesów YouTube, Twittera, TikToka i Meta (właściciel Facebooka) o archiwizowanie treści, które mogą być wykorzystane jako dowody rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie.

fot. Shutterstock.com Article

"Piszemy, by zachęcić Meta do podjęcia kroków mających zachować i zarchiwizować treści udostępniane na platformach, które potencjalnie mogłyby być wykorzystane jako dowody (rosyjskich zbrodni)" - napisano w cytowanym przez NBC liście przesłanym do prezesa Meta Marka Zuckerberga.

Dodano, że parlamentarzyści kierują swoją prośbę w momencie "gdy rząd USA i zajmujące się prawami człowieka instytucje międzynarodowe badają rosyjskie zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i inne okrucieństwa, do których dochodzi na Ukrainie".

Apel podpisało czworo zasiadających w Izbie Reprezentantów przedstawicieli Partii Demokratycznej. Przewodnicząca komisji ds. nadzoru Carolyn Maloney, przewodniczący komisji spraw zagranicznych Gregory Meeks, przewodniczący podkomisji ds. bezpieczeństwa narodowego Stephen Lynch i przewodniczący podkomisji ds. Europy, energii, środowiska i cybersfery William Keating.

Pismo przewodniczących komisji nie jest prawnie wiążące, ale w przeszłości koncerny technologiczne stosowały się do tego typu wezwań - zaznacza NBC.

 

Dołącz do dyskusji: Amerykańscy kongresmeni wzywają media społecznościowe do archiwizowania dowodów zbrodni na Ukrainie

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No
Tradycyjnie komentarz o USA może być tylko pozytywny, negatywne chociaż prawdziwe są usuwane przez cenzure. Odwrotnie o Rosji można pisać tylko źle bo pozytywnie jest zakaz.
1 0
odpowiedź
User
A
Zbrodnie, dziś czytałem komentarz na innym portalu że ukraincy podali oficjalne dane o zabitych. Od początku konfliktu zginęło 375 ukraincow. Piszący też pomimo że to jest śmieszne twierdził że tak było podane przez rząd Ukrainy. To o jakich zbrodniach jest tu mowa. Może chodzi o ruskich bo podają że ich zginęło 40 tys.
0 0
odpowiedź
User
Koo
A co ze zbrodniami USA ma innych narodach ?
0 0
odpowiedź