SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amerykański sąd dał Elonowi Muskowi czas na sfinalizowania zakupu Twittera

Sąd w stanie Delaware w USA wstrzymał w czwartek proces z pozwu platformy społecznościowej Twitter Inc przeciwko Elonowi Muskowi, który dzień wcześniej oświadczył, że jest gotów kupić Twittera za pierwotnie uzgodnioną z serwisem cenę 44 mld dolarów.

Sąd w ten sposób zgodził się dać Muskowi, który miał stanąć na rozprawie 17 października, czas na sfinalizowanie transakcji. Postępowanie sądowe zostało wstrzymane do 28 października.

Sędzia Kathaleen McCormick oświadczyła, że jeśli umowa nie zostanie zamknięta w powyższym terminie, strony mają się z nią skontaktować, aby ustalić termin rozprawy w listopadzie.

Miliarder w kwietniu złożył ofertę zakupu Twittera opiewającą na 44 mld dolarów. Zaznaczył przy tym, że jednym z jego priorytetów będzie zmniejszenie liczby fałszywych kont na serwisie.

W maju wycofał się jednak z oferty, twierdząc, że Twitter nie chce udzielić mu informacji o tym, ile kont użytkowników jest fałszywych.

Twitter pozwał Elona Muska

Jednak na początku lipca Musk przekazał Twitterowi, że wycofuje się z transakcji. Uzasadnił, że przyczyną są „fałszywe i wprowadzające w błąd” informacje o firmie, przede wszystkim na temat liczby botów aktywnych na platformie (według jej oficjalnych danych boty stanowią poniżej 5 proc. wszystkich profili).

Wkrótce potem Twitter podał Muska do sądu, a cena akcji serwisu znacznie spadła.

W drugim kwartale br. przychody Twittera zmalały o 1 proc. do 1,18 mld dolarów, mimo wzrostu liczby użytkowników platformy o 16,6 proc. do 237,8 mln. Jako jedną z przyczyn wskazano niepewność związaną z niedoszłym przejęciem firmy przez Elona Muska.

Koszty podskoczyły o 31 proc., przez co wynik netto poszedł w dół z 66 mln dolarów zysku do 270 mln dolarów straty.

Dołącz do dyskusji: Amerykański sąd dał Elonowi Muskowi czas na sfinalizowania zakupu Twittera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl