SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AmRest otworzy ponad 300 nowych restauracji w 2018 r.

AmRest planuje otworzyć ponad 300 nowych restauracji w 2018 r. i podtrzymuje plany dotyczące ponad 200 otwarć w całym 2017 r., poinformował członek zarządu Wojciech Mroczyński.

Article

"W 2018 roku planujemy podtrzymać dynamiczne tempo rozwoju organicznego, otwierając 300+ nowych restauracji. Liczymy również na utrzymanie się dotychczasowych pozytywnych trendów LFL. Spodziewamy się mniejszej liczby potencjalnych projektów akwizycyjnych, skupiając się na integracji przejętych dotychczas biznesów oraz poprawie ich efektywności" - powiedział Mroczyński.

Podkreślił, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, AmRest konsekwentnie realizuje plan 200+ otwarć na 2017 rok. W ciągu ostatnich 12 miesięcy AmRest otworzył 172 nowe restauracje.

"Jednocześnie tempo nowych otwarć znacznie przyspieszyło w ostatnich tygodniach, co upewnia nas w przekonaniu o wykonalności tego ambitnego planu. Mówiąc o nowych otwarciach, chciałbym zwrócić uwagę na kilka przełomowych wydarzeń w tym obszarze. Kilka tygodni temu weszliśmy na dwa nowe rynki, otwierając pierwszą restaurację La Tagliatella w Portugalii oraz nasze pierwsze KFC w Austrii. Dodatkowo, dwie pierwsze restauracje marki Blue Frog pojawiły się w Hiszpanii i Polsce, a w Czechach otworzyliśmy pierwszy lokal Pizza Hut Express" - dodał członek zarządu.

Jednocześnie, wzmacniając naszą platformę nowych technologii, Grupa AmRest udostępniła ofertę wybranych marek klientom portalu pizzaportal.pl, wskazał także.

"W 2017 roku koncentrujemy się na strategii rozwoju sieci Pizza Hut i KFC na nowych rynkach i regionach Europy. W trzecim kwartale tego roku sfinalizowaliśmy kilka kolejnych projektów akwizycyjnych, tj. nabycie Pizza Hut w Niemczech oraz kilka mniejszych projektów w Niemczech i Hiszpanii (restauracje KFC). Tuż po zakończeniu trzeciego kwartału nabyliśmy również 21 restauracji KFC w Rosji, w rejonie Krasnodar" - przypomniał też Mroczyński.

Według niego, te akwizycje przyczynią się do wzrostu skali działalności na tych rynkach oraz wzmocnią potencjał wzrostu wartości firmy w przyszłości.

"Nasza pozycja lidera powinna dodatkowo umocnić się w Polsce dzięki nabyciu 51% udziałów w pizzaportal.pl oraz podpisanym umowom o współpracy z Delivery Hero na wybranych rynkach CE. Aktywność w tych obszarach przybliża nas do realizacji wizji wiodącego operatora restauracyjnego w Europie" - podsumował członek zarządu.

W III kw. 2017 r. grupa dokonała 52 nowych otwarć, a łączna liczba restauracji na 21 listopada 2017 to 1 567, podała także spółka.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AmRest otworzy ponad 300 nowych restauracji w 2018 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A&G
Jeden z pierwszych lokali w 2018 roku to KFC Krosno. Chyba, że podgonią z budową, to ostatni w 2017 roku. ;-)
8 8
odpowiedź