SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

AMS zapłaci 14,9 mln zł za Piano Group, bez wpływu na wyniki Agory w ub.r.

Agora podniosła do ok. 14,9 mln zł cenę nabycia przez swoją spółkę zależną AMS firmy Piano Group, do której należy sieć MoveTV z ponad 900 ekranami w klubach fitness. Powodem są lepsze od prognozy wyniki finansowe Piano Group.

Siedziba Agory, fot. materiały prasoweArticle

- Wynik finansowy wypracowany przez Piano Group w 2019 r. był lepszy od prognozowanego, w związku z czym zarząd Agory dokonał aktualizacji ceny nabytych udziałów oraz ceny, którą AMS zapłaci za nabycie udziałów mniejszościowych w Piano Group przyjętej do wyceny zobowiązania opcyjnego - poinformowano w komunikacie giełdowym Agory.

- Zmiana szacunków została dokonana o wstępne niezaudytowane dane za 2019 r. i może podlegać dalszej korekcie. W wyniku aktualizacji cena nabycia udziałów zwiększyła się do około 14,9 mln zł - zaznaczono.

Dodano, że podwyższenie tej ceny nie wpłynie na wynik finansowy grupy kapitałowej Agora w ub.r., natomiast doprowadzi do wzrostu wartości firmy i wzrostu początkowej wyceny zobowiązania opcyjnego

AMS na razie zapłacił 6,5 mln zł za Piano Group

Firma AMS w lipcu przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, płacąc 6,5 mln zł zaliczki. W ramach umowy ustalono, że ostateczna cena 60 proc. udziałów Piano Group zostanie ustalona na podstawie wyniku EBITDA spółki za br. i uzgodnionego mnożnika. Będzie pomniejszona o dług netto spółki.

AMS zyskał też dwie opcje call dotyczące kupna pozostałych udziałów Piano Group, będzie mógł je zrealizować po zatwierdzeniu sprawozdań finansowych tej drugiej spółki z 2021 i 2022 roku, najpóźniej do końca 2022 i 2023 roku. Z drugiej strony Piano Group otrzymała opcje put - wezwania AMS do kupna 50 proc. reszty udziałów po zatwierdzeniu wyników z 2021 roku i pozostałych udziałów po wynikach z 2022 roku.

Do Piano Group należy spółka Benefit Multimedia zarządzająca siecią MoveTV obejmującą ponad 900 ekranów w przeszło 191 klubach fitness w całej Polsce. W 2018 roku Benefit Multimedia zanotowała 4,91 mln zł wpływów sprzedażowych i 198,5 tys. zł zysku netto, wobec 2,9 mln zł wpływów i 391,9 tys. zł zysku netto rok wcześniej.

Agora z odpisem wskutek słabszych wyników Goldenline

Ponad tydzień temu Agora dokonała odpisu aktualizującego wartość aktywów jej spółki zależnej Goldenline do ich szacowanej wartości odzyskiwalnej. W konsekwencji wynik netto Agory w czwartym kwartale ub.r. w ujęciu jednostkowym zmaleje o ok. 11,2 mln zł, a w ujęciu skonsolidowanym o ok. 6,5 mln zł.

W trzecim kwartale ub.r. grupa kapitałowa Agora w ujęciu skonsolidowanym zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 13,3 proc. do 293,3 mln zł oraz 3,1 mln zł straty netto. Mocno wzrosły przychody firmy z kin Helios, AMS prasy i Next Film, a duży spadek nastąpił w pionie poligraficznym.

Natomiast w pierwszych trzech kwartałach ub.r. Agora w pionie reklamy zewnętrznej zanotowała wzrost przychodó o 6,8 proc. do 128,7 mln zł oraz zysku EBITDA z 30,,8 do 40,9 mln zł.

Agora chce przejąć resztę udziałów Eurozetu

W lutym ub.r. Agora za 130,7 mln zł kupiła 40 proc. udziałów Eurozetu (nadawcy m.in. Radia ZET), w ramach umowy zyskała też możliwość przejęcia do 2022 roku pozostałych 60 proc. jego udziałów od czeskiej spółki SFS Ventures.

O skorzystaniu z tej opcji Agora poinformowała we wrześniu, a miesiąc później skierowała stosowny wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Regulator decyzję w tej sprawie ma ogłosić w drugiej połowie 2020 roku, po przeprowadzeniu analizy rynku.

Ponadto jesienią 2018 r. i w czerwcu ub.r. Agora wzięła udział w dwóch rundach finansowania czeskiej spółki ROI Hunter zajmującej się marketingiem internetowym. W efekcie przejęła 24 proc. jej udziałów za ok. 4,4 mln euro. Natomiast w połowie lipca ub.r. należąca do Agory spółka AMS przejęła 60 proc. udziałów spółki Piano Group, operatora sieci MoveTV obejmującej ponad 900 ekranów w 191 klubach fitness w całej Polsce. Zapłaciła na razie 6,5 mln zł zaliczki.

W połowie marca Agora razem ze swoimi spółkami zależnymi AMS i Helios zaczęła negocjacje z konsorcjum banków dotyczące kredytu o wartości do 500 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AMS zapłaci 14,9 mln zł za Piano Group, bez wpływu na wyniki Agory w ub.r.

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ada
rynek i tak najwyżej wycenia agorowe żarcie... a tacy byli przemądrzali
odpowiedź
User
AGORA - Były Wrokers;)
Szybciej znalazłem pracę po wymazaniu wydawcę periodyku z CV.

Dla dłużej pracujących rada = szukajcie już teraz innego zajęcia.
odpowiedź
User
Fer
Tylko Papa Diego może ich ocalić
odpowiedź