SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Andrysiak nowym prezesem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych wybrało w piątek swój nowy zarząd. Na jego czele stanął – jako prezes – wydawca „Gazety Radomszczańskiej”, Andrzej Andrysiak. Wybrany na czteroletnią kadencję zarząd liczy w sumie pięcioro członków.

Andrzej Andrysiak, wydawca "Gazety Radomszczańskiej" i nowy prezes SGLArticle

Wyboru dokonano podczas walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia. Oprócz Andrysiaka w nowym zarządzie zasiadają jeszcze: Marta Ringart-Orłowska („Kurier Gmin"), Jerzy Jurecki („Tygodnik Podhalański"), Maciej J. Kowalski ("Nowy Wyszkowiak)" i Jakub Dźwilewski ("Dobra Gazeta").

 

Andrysiak jest od 2017 roku wydawcą „Gazety Radomszczańskiej”, i jak nam mówił przy okazji obejmowania funkcji naczelnego w News24: to główna jego zawodowa aktywność. Przez kilka miesięcy był szefem kanału News24, ale w maju ostatecznie odszedł z firmy.  W 2020 roku był producentem w Polsacie, ale wcześniej – przez sześć lat – pracował w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, m.in. jako sekretarz redakcji, zastępca redaktora naczelnego i wydawca magazynu. Między 2003 a 2008 rokiem zatrudniało go „Życie Warszawy”, w którym był m.in. zastępcą naczelnego, a następnie – szefem tego dziennika.

Od chwili przejęcia wydawania „Gazety radomszczańskiej” Andrysiak aktywnie rozwija pismo, wprowadzając w nim m.in. – jako pierwszy lokalny wydawca – płatne subskrypcje. Nie przestał też być aktywnym publicystą i dziennikarzem: regularnie pisze artykuły do „GR” i na portal, za które jest nominowany i nagradzany m.in. przez SGL.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Andrysiak nowym prezesem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Buahaha
Peowski funkcjonariusz medialny leń i nieudacznik dostał nowy stołek
odpowiedź
User
1984
Po kompromitacji telewizji News24 i równie kompromitującej ucieczce ze stołka naczelnego, o czym ten człowiek milczy jak grób, przyszedł czas na media lokalne. Też tak można.
odpowiedź