SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Horubała z „Do Rzeczy” wśród działaczy NZS odznaczonych przez prezydenta

Wśród działaczy pierwszego Niezależnego Zrzeszenia Studentów odznaczonych w poniedziałek przez prezydenta Andrzeja Dudę są osoby w przeszłości lub obecnie związane z mediami: Andrzej Horubała (zastępca redaktora naczelnego „Do Rzeczy”), Krzysztof Budziakowski, Filip Kaczmarek i Marek Lasota.

Na pierwszym planie Andrzej HorubałaArticle

Andrzej Duda w poniedziałek odznaczył 36 działaczy pierwszego Niezależnego Zrzeszenia Studentów, założonego we wrześniu 1980 roku. Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Zdzisław Jurkowski „za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”.

Andrzej Horubała jest w grupie ośmiu osób odznaczonych Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Horubała był przewodniczącym NZS na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a po ogłoszeniu stanu wojennego działał w „Solidarności”. Był w redakcji Międzyzakładowego Komitetu Koordynacyjnego „Wola”, publikował m.in. w „Woli”, „Kulturze Niezależnej” i „Almanachu Humanistycznym”.

Po 1989 roku był związany z kilkoma pismami o literaturze, w latach 1994-1996 był szefem widowisk artystycznych i rozrywkowych w TVP1, a w latach 2000-2001 - dyrektorem programowym TV Puls. Reżyserował znane programy telewizyjne, współtworzył nagrody muzyczne Fryderyki.

W latach 2011-2012 Horubała był publicystą tygodnika „Uważam Rze”, współpracował też z „Rzeczpospolitą”. Od 2013 roku jest związany z tygodnikiem „Do Rzeczy”, obecnie pełni tam funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

W grudniu 2015 roku Andrzej Horubała znalazł się na liście ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a na początku br. - na liście osób ze środowisk kultury, nauki i mediów polecanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do zapraszania Instytutom Polskim działającym za granicą.

W poniedziałek Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski uhonorowany został Krzysztof Budziakowski, w latach 1989-1990 prezes spółki Arka Press, wydawcy „Czasu Krakowskiego”. Natomiast Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał m.in. Marek Lasota (historyk, autor książek o Kościele, publicysta prasowy, Współautor, prowadzący i konsultant programów telewizyjnych i radiowych m.in. w TVP Historia, o tematyce historycznej), a Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - m.in. Filip Kaczmarek (w latach 1993-1995 pracował w „Głosie Wielkopolskim”, a w latach 1995-1996 w wielkopolskim oddziale Telewizji Polskiej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Horubała z „Do Rzeczy” wśród działaczy NZS odznaczonych przez prezydenta

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł
Gratulacje Andrzeju!
odpowiedź