SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Były poseł PiS Andrzej Jaworski odwołany z funkcji prezesa Vistula Retail Group

Rada nadzorcza spółki Vistula Retail Group odwołała z funkcji prezesa Andrzeja Jaworskiego. Czasowo jego obowiązki przejmie Jan Pilch.

Rada nadzorcza grupy Vistula Retail Group odwołała w piątek ze stanowiska prezesa Andrzeja Jaworskiego, który został powołany na tę funkcję w lipcu 2020 roku.

Wówczas zastąpił Michała Wójcika, wieloletniego szefa Bytomia, który prezesem VRG był krótko.

Spółka podała, że jej tymczasowym prezesem będzie oddelegowany z rady Jan Pilch.

Poza tym do zarządu VRG powołano Martę Fryzowską, pracującą dla firmy odzieżowej LPP. Od 6 lat jest ona dyrektorką kolekcji w dziale przygotowania produktu Reserved Men.

Spółka nie podała powodów odwołania dotychczasowego prezesa.

Jaworski w PiS, PZU i Krajowej Spółce Cukrowej

Andrzej Jaworski był posłem z listy PiS w latach 2009-2016, a z tą partią był związany od początku minionej dekady. Zrezygnował z mandatu na początku 2016 roku, żeby dołączyć do zarządu PZU (był w nim do maja 2017 roku).

Od listopada 2017 do sierpnia ub.r. był członkiem zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, a we wrześniu ub.r. został zawieszony w prawach działacza PiS (według nieoficjalnych ustaleń Jaworski nie popierał kandydatury Kacpra Płażyńskiego na prezydenta Gdańska).

Jaworski jest szefem akcji SOS Dla Polskiej Rodziny. Od 2016 roku jest przewodniczącym rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Jana Pawła II, a od 2017 roku członkiem zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dołącz do dyskusji: Były poseł PiS Andrzej Jaworski odwołany z funkcji prezesa Vistula Retail Group

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl