SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Muras

rozmowa portalu Wirtualnemedia.pl z Prezesem telewizji Tele 5

Wirtualnemedia.pl: 19 kwietnia Tele 5 będzie obchodziło trzecie urodziny. Jak ocenia Pan te trzy lata? Co w tym czasie udało osiągnąć?

Andrzej Muras: Przede wszystkim osiągnęliśmy stabilną pozycję i wiernych widzów. Jesteśmy obecni we wszystkich sieciach telewizji kablowych i na obydwu polskich platformach cyfrowych. Zarówno dystrybutorzy, jak i widzowie dobrze oceniają nasz program, co w ostatnim roku zaowocowało wzrostem oglądalności stacji.

Czy jest Pan zadowolony z wyników oglądalności? Na początku zapowiadał Pan, że po roku działalności będziecie mieć 2% udziały w rynku, tymczasem nie przekraczacie 0,5%. Dlaczego?

Jak Pan wie, kanał rozpoczął nadawanie w czasie poważnego kryzysu na rynku mediów w Polsce, dlatego też nie wszystkie plany rozwoju Tele 5 mogły zostać zrealizowane. W obecnej sytuacji, udział w rynku na poziomie 0,5%-0,6%, który utrzymywaliśmy przez ostatni rok, jest dobrym wynikiem zważywszy zwiększoną konkurencję i fakt, że nasz zasięg jest ograniczony do telewizji kablowych i platform satelitarnych.

Jakie mają Państwo pomysły, aby zwiększyć Wasze udziały w rynku?

Rozważamy szereg projektów opartych na własnej produkcji; jest jednak za wcześnie by ich szczegóły podawać do publicznej wiadomości. Mogę jedynie powiedzieć, że będą to programy rozrywkowe w szerokim rozumieniu tej kategorii.

Jak się wydaje jednym z takich pomysłów jest sport m.in. piłka nożna i żużel. Jednak czy retransmisje meczów, relacje z rozgrywek najniższych lig mogą dać jakiś pozytywny efekt?

Relacje rozgrywek niższych lig mają ogromną rzeszę zwolenników, a dzięki Tele 5 będą mogli obejrzeć je ci, którzy nie mają możliwości zobaczenia ich na żywo. Sądzimy też, że w ten sposób przyczynimy się do spopularyzowania pokazywanych przez nas sportów, co niedawno podkreślał między innymi prezes PZPN Michał Listkiewicz.

W programie Tele 5 można znaleźć wiele programów erotycznych, które w innych telewizjach nie są pokazywane. Jakie są plany Tele 5 w tym zakresie i czy oferta będzie w tym zakresie rozwijana?

Nie planujemy zwiększenia ilości pokazywanych przez nas filmów erotycznych. Zmierzamy raczej w kierunku przeciwnym.

Wiele osób narzeka na słabą jakość techniczną odbioru Tele 5. Kiedy coś się zmieni w tej materii?

Jakość emisji Tele 5 jest dobra i w niczym nie ustępuje jakości odbioru innych stacji ogólnopolskich, a nawet powiedziałbym, że kilka z nich przewyższa, zwłaszcza odkąd przenieśliśmy studio emisyjne do naszej głównej siedziby. Różnice w odbiorze mogą wynikać z różnorodnych problemów z przesyłem sygnału w sieciach kablowych.

Jaka jest obecnie sytuacja finansowa Tele 5. Jeszcze parę miesięcy sporo się mówiło o długach wobec byłych pracowników, był nawet wniosek o ogłoszenie upadłości. Jak to obecnie wygląda?

Sytuacja finansowa Tele 5 jest obecnie bardzo stabilna.

A może Pan podać jakieś szczegóły?

Przykro mi, ale nie ujawniamy szczegółowych informacji dotyczących finansów stacji.

 Ile w ubiegłym roku wyniosły przychody Tele5?


Przychody Tele 5 wzrosły dwukrotnie w stosunku do poprzedniego roku.

Tzn.?

Na to pytanie również nie mogę udzielić Panu odpowiedzi.

Ile procent stanowiły przychody z reklam a ile z innego typu działalności?

Przychody z reklam stanowiły w ubiegłym roku ponad 70%, natomiast 30% naszych przychodów pochodzi z teleshoppingu, audiotexu i teletextu.

Jakie są prognozy na ten rok? Czy w najbliższym czasie zaskoczy Tele 5?

W najbliższym czasie ramówka Tele 5 zostanie wzbogacona o nowe seriale, filmy oraz nowe formaty rozrywkowe, dotychczas nieobecne na naszym rynku. Dzięki realizowanym przez nas nowym projektom zamierzamy dotrzeć do nowych grup widzów. Liczymy, że transmisje 3 i 4 ligi piłkarskiej będą miały swoich wiernych widzów w mniejszych miastach. Sądzimy też, że nowe inwestycje w rozwój stacji zaowocują wzrostem udziału w rynku telewizyjnym. Do końca roku chcemy osiągnąć 1% udziału w grupie miejskiej 16-49.

Gość
2005-04-18
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl